70 yıllık bir aşk hikayesi

90 yaşındaki Burdurlu Bayram Pehlivan, 6 çocuğunun annesi 86 yaşındaki Naciye Pehlivan ile 70 yıllık aşklarını ilk günkü gibi yaşıyor

70 yıllık bir aşk hikayesi
BURDUR'DA öğretmen emeklisi 90 yaşındaki Burdurlu Bayram Pehlivan ile 86 yaşındaki Naciye Pehlivan 70 yıldır aynı yastığa baş koyuyor. Şekerevler Mahallesi'ndeki evlerinde yaşayan Pehilvan çifti örnek bir evlilik sürdürüyor.

ÖMÜR BİR TUĞLA GİBİDİR
30 yıl öğretmenlik yapan Bayram Pehlivan, eşine aşkının hala ilk günkü gibi olduğunu, evliliğin temelinin sevgiye dayandığını belirterek, "Birbirimizin eksiklerini tamamlaya tamamlaya 70 yılı bitirdik. Tuğla gibidir ömür. Taşları üst üste koymalısın fakat yanlış koyarsan yıkılır, kırlangıcın yuvasını yaptığı gibi yuvayı sağlam öreceksin" dedi.

SABIRLI OLUN TAVSİYESİ
6 çocuk annesi Naciye Pehlivan da eşiyle iyi ve kötü günde birbirlerine destek olduklarını anlattı. Pehlivan, "Evliliğin başından beri iyi geçiniyoruz. Sabah namazını kıldıktan sonra kahvaltımızı hazırlıyoruz, beraber yiyoruz, Kuran okuyoruz" dedi. Pehlivan, genç evli çiftlere, "Bir ekmeğiniz yoksa yarıma da olsa razı olun, sabırlı olun. Biz hoşgörü ve sabırla bu zamana kadar geldik" tavsiyesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN