Yat Limanı meyhanesi

Antalya’nın dünyaca ünlü Yat Limanı sarhoşların adresi oldu. Sanatsal faaliyetlerin yapılması gereken amfi tiyatro, açık hava meyhanesini andırıyor. Çıkan yaralamalı kavgalar ve pis koku da turizmi baltalıyor

Yat Limanı meyhanesi
Antalya'nın dünyaca ünlü Kaleiçi Yat Limanı'nda bulunan amfi tiyatroda her akşam yaşanan rezillik bölge esnafını çileden çıkardı. Başta çocuk yaştakiler olmak üzere birçok kişinin alkol aldığı ve yaralamalı olayların yaşandığı tiyatroya, esnaf çözüm bulunmasını istiyor. 1983 yılında 'Altın Elma' ödülü verilen Yat Limanı'nın içerisinde kültürel faaliyetler için projelendirilen amfi tiyatro alkol alanların buluşma noktası haline geldi. Havanın kararmasıyla amfi tiyatroda toplananların sayısı hafta sonları yüzlerle ifade ediliyor. Alkol alanların yaptığı taşkınlık ve yaralamalı kavgalardan bölge esnafı isyan ediyor.

TİYATRO KULLANILMIYOR
Amfi tiyatroya komşu mekanlardan birini işleten Yusuf Şahin, hemen her akşam amfi tiyatroda toplananların çevreyi rahatsız edici olaylar çıkardıklarını söyledi. "Amfi tiyatro, tiyatro olarak kullanılmıyor" diyen Şahin: "Artık alkoliklerin, madde bağımlılarının ve hırsızların meskeni oldu" dedi. Yaşanan olaylar nedeniyle müşterilerin de rahatsız olduğunu belirten Şahin, "Amfi tiyatroda insanlar toplanmaya başladıklarında biz de dükkanları kapatmak zorunda kalıyoruz" diye konuştu.

TURİSTLER RAHATSIZ
1983 yılından beri Yat Limanı'nda işletmesi olduğunu söyleyen Şahin, amfi tiyatrodaki sarhoşların turistleri rahatsız ederek onlardan para ve başka isteklerde bulunduklarını da anlattı. İşletmesini açmak için geldiğinde her sabah bir sürprizle karşılaştığını belirten Şahin, mekanların zarar gördüğünü söyledi. İşletmesinin camlarının kırıldığını, masa ve sandalyelerinin sarhoşlar tarafından dağıtılıp parçalandığını anlatan Şahin, "Sabah geldiğimde işletmemin önünde sızıp kalan sarhoşları uyandırmak da cabası. Çıkan kavgalarda yaralananlar da mekanlarımıza sığınmak zorunda kalıyor" diye konuştu.

İÇKİYE PARA VAR TUVALETE YOK
Özellikle amfi tiyatro çevresindeki pis koku nedeniyle turistlere rezil olduklarını da belirten Şahin, "İçkiye para buluyorlar, tuvalete para vermeyip sokağa yapıyorlar. Koku nedeniyle yerli ve yabancı turistler Yat Limanı'ndan kaçıyor. Bir çözüm bulunmazsa, daha önce olduğu gibi bundan sonra da işletmeler kepenk kapatıp gidecek" ifadelerini kullandı. İnsanların alkol tüketimi konusunda özgür olduklarını fakat çevredekilere zarar vermeye haklarının olmadığını belirten Şahin, "Bu durum işlerimi etkiliyor. İcranın eşiğindeyim" dedi.
BİZE ULAŞIN