Tuana yardım bekliyor

Henüz 1 haftalıkken ‘Mermer kemik hastalığı’na yakalanan 7 aylık Tuana Erva bebek, ölümle yaşam arasında savaş veriyor

Tuana yardım bekliyor
ISPARTA'DA 1 haftalıkken 'Mermer kemik hastalığı' olarak bilinen Osteopetrozis tanısıyla tedaviye alınan 7 aylık Tuana, yaşam savaşı veriyor. Henüz yaşına girmeden 5 kez mide kanaması geçiren, bir kez kalbi duran ve her iki gözünün de görme yetisini kaybeden minik Tuana, duyma yetisini de kaybetmek üzere.

UYGUN İLİK ARANIYOR
Isparta'da yaşayan İsmail (39) ve Ömür Bostancı (33) çiftinin ikinci çocuğu olan 7 aylık Tuana Erva'nın acılarını, sadece annesinin oyunları dindiriyor. Yoğun bakımdaki kızının bir an olsun yanından ayrılmayan gözü yaşlı anne Ömür Bostancı ise, uygun ilik naklinin gerçekleşmesi halinde dahi doktorların kızına yüzde 15 yaşama şansı tanıdığını belirterek, "Çocuğunun sonunu açık açık bilip, elinden hiçbir şey gelmemesi ve öylece beklemesi insanı öldürüyor" dedi.

UMUTLARINI KORUYORLAR
Önce Isparta SDÜ Tıp Fakültesi'ne, ardından Ankara'daki bir hastaneye giden Tuana'nın ilik nakil yapılması ve acil olarak Akdeniz Üniversitesi'ne götürülmesi gerektiği söylendi. Umutlarını koruduklarını dile getiren anne Bostancı, "Maddi, manevi her yönden bittik artık. Bir yardım eli uzatacak, en azından 'Ben tedavi yaparım, bu hastalığı iyileştirebilirim' diyen bir doktor arıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN