Mehmetçiğe sıcak mesaj

Antalyalı öğrenciler, Afrin’deki Mehmetçik için boyunluk örüp duygu dolu mektuplar kaleme aldı. Batı Akdeniz’in manevi desteği her geçen gün artarak Afrin’e ulaşıyor

Mehmetçiğe sıcak mesaj
BATI Akdeniz'in genelinde Mehmetçik için destek her geçen gün artıyor. Afrin'de destan yazan kahramanlar için herkes elinden geleni yapıp maddi ve manevi katkısını ortaya koyuyor. Antalya'nın İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri de anlamlı bir davranışa imza attı.

DUYGU DOLU SATIRLAR
10'u özel olmak üzere 190 öğrenci ve öğretmenleri Mehmetçik ve özel harekat polisleri için bir hafta boyunca ördükleri boyunlukları ve yazdıkları mektupları Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ve Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli polis ve askerlere teslim etti. Okul Müdürü Akif Erzurumluoğlu, "Askerlerimizin böyle bir şeye ihtiyacının olmadığını biliyoruz. Amacımız, onların yanında olduğumuzu göstermek" dedi.

YURTTA AFRİN YAZISI
Isparta'da ise Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtta kalan öğrenciler, Mehmetçiğe destek amacıyla oda ışıklarıyla 'Afrin' yazdı. 2 bin 400'ü erkek, 2 bin 600'ü kız öğrenci olmak üzere toplam 5 bin öğrenci kapasiteli KYK Bediüzzaman Said Nursi Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, yurttaki oda ışıklarıyla 'Afrin' yazdı. Öğrencilerin yaptığı bu davranış görenlerden büyük takdir topladı.

ÇANAKKALE'DEN AFRİN'E
Antalya'nın Korkuteli Arif Cebeci Ortaokulu tarafından 'Çanakkale'den Afrin'e Mehmetçik' konulu fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergiye Kaymakam Erol Tanrıkulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldız, hayırsever Arif Cebeci, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenci velileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KAN BAĞIŞI YAPTILAR
Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Fethiye Şubesi üyeleri ile Aile ve Sosyal Politikalar Fethiye İlçe Müdürlüğü kurum çalışanları, Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu.
BİZE ULAŞIN