Kan donduran ifade

Antalya’da işadamı İsmail Erten’in oğlu Süleyman Erten’i öldürmekten yargılanan Enes ve Süleyman Kabakuşak mahkemede ilk kez konuştu. Zanlıların ifadesi kan dondurdu

Kan donduran ifade
Antalya'da geçtiğimiz yıl 30 Ocak'ta eski siyasetçi ve işadamı İsmail Erten'in oğlu Süleyman Erten'i (29) kaçırıp öldürdükten sonra yakan Süleyman ve Enes Kabakuşak kardeşler mahkemede ilk kez konuştu. Enes Kabakuşak, ağabeyi Süleyman Kabakuşak'ın Erten'i halatla boğduktan sonra nasıl yaktıklarını anlatması mahkeme salonundakilerin kanını dondurdu.

İLK KEZ İFADE VERDİLER
Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada uzun süredir susma haklarını kullanan Süleyman ve Enes Kabakuşak, ilk kez konuştu. Katil zanlısının kardeşi Enes Kabakuşak, üniversite öğrencisi olduğunu ve cinayetle ilgisinin olmadığını iddia etti. Kabakuşak, "Abim akşam Süleyman Erten'i kaçırdıktan sonra sabah beni de yanlarına aldı. Süleyman'ın cep telefonundan babası İsmail Erten'i aradı ve Aksu'da buluştuk. Burada anlaşmazlık çıktı ve baba Erten, o sırada TIR'ın gelmesinden faydalanarak kaçtı. 3 kişi cipe binip Kepez ilçesi Ahatlı Mahallesi'ne geldik. Daha önce kiraladığımız arabaya ben bindim. Bu arada haldeki işyerimize gelerek içi yakıt dolu bidonu aldık" dedi. Enes Kabakuşak, daha sonra iki araçla Korkuteli'ne gittiklerini kaydetti. Naldöken yolunda ağabeyi Süleyman Kabakuşak'ın Süleyman Erten'in cipini yaktığını da kaydeden kardeş Kabakuşak, "Süleyman Erten'in elleri ve ayakları plastik kelepçe ile bağlayıp kiralık aracın bagajına koyduk. Daha sonra Taşkesiği Köyü'ne gittik ama kar nedeniyle eve giremedik. Evimizin yakınına jandarma aracının geldiğini görünce kaçtık. Gece saat 00.00 sularında ağabeyim, Süleyman Erten'i sigara içmek için bagajdan indirdi ve bu sırada tartışma çıktı. Süleyman ağabeyime hakaret edip kafa atmak isteyince ağabeyim ona vurup yere düşürdü. Sanırım araçtan aldığı halatla Süleyman Erten'i boğdu" diye konuştu.

SÜLEYMAN'I ABİM YAKTI
Olay anını soğukkanlılıkla anlatan Enes Kabakuşak, "Abim Süleyman'ı biraz ileriye sürükledikten sonra bidondaki madde ile yaktı. Daha sonra cesedi aracın bagajına koyduk. Cesedi Korkuteli-Antalya yolunda ormana atarak Antalya'ya geldik. Ağabeyim teslim oldu ve ben de daha sonra gözaltına alındım" ifadelerini kullanınca salonda gerginlik yaşandı. Dinleyenlerin kanını donduran ifadeler sırasında baba İsmail Erten sinir krizi geçirdi ve sanıklara saldırmak istedi.

HAFIZASINI KAYBETMİŞ
Salon sakinleştikten sonra ifadesine devam eden zanlı Süleyman Kabakuşak, Süleyman Erten'i öldürme anını hatırlamadığını da belirtti. Kabakuşak ifadesinde şunları anlattı: "Akpınar yolunda gece saat 00.30 suları idi. Arabadan halatı aldığımı hatırlıyorum. Boğduğumu ve yaktığımı hatırlamıyorum. Cesedi aracın bagajına koyup Korkuteli-Antalya yolunda bir yere attık. Üzerini çalı çırpı ile örtüp daha sonra babam Mehmet Kabakuşak ile buluştuktan sonra jandarmaya teslim oldum. Pişmanım." Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

250 BİN LİRALIK BORÇ İDDİASI
Korkunç cinayetin elebaşı olan Süleyman Kabakuşak da, Süleyman Erten'den 2007 ile 2010 yılları arasına dayanan toplam 250 bin lira alacağının olduğunu ileri sürdü. Kabakuşak, baba İsmail Erten'i Isparta yoluna anlaşmak için çağırdığını belirterek, "Ancak burada İsmail Erten parayı petrolcüye ödediğini söyledi ve tır gelince kaçarken ağır küfür ve hakaretler etti" deyince salon tekrar karıştı. İsmail Erten, "Yalancı aşağılık" diyerek elindeki su şişesini sanığın üstüne fırlattı. Çevik Kuvvet polislerinin müdahale ettiği olayın ardından baba İsmail Erten salondan çıkarıldı.
BİZE ULAŞIN