Mehmet Akif’ler hiç bitmez

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda birinci olan öğrenci, ödülünü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Genç Selçuk, “Mehmet Akif ödülünü almadı, ben de almam” dedi

Mehmet Akif’ler hiç bitmez
MUĞLA'NIN Fethiye ilçesinde ortaokul öğrencisi, İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda kazandığı çeyrek altını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Merkez Atatürk Ortaokulu'nda İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla düzenlenen 'İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda birinci olan Süleyman Selçuk Çil çeyrek altın kazandı.

VERİLEN MESAJI ALMIŞ
Ödülünü alan Çil, Mehmet Akif Ersoy'un yaptığı gibi altını almayacağını, Afrin'de Zeytin Dalı harekatında mücadele eden askerlere destek olmak için Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını söyledi. Okul Müdürü İsmet Hasgül ise yarışmaya yüksek düzeyde katılım olduğunu, yarışmayla milli ve manevi değerleri yaşatmayı, İstiklal Marşı'nda verilen mesajı anlatmayı amaçladıkların söyledi. Hasgül, "Öğrencimiz de ödülünü Afrin'e göndermek istedi. Öğrencimizi tebrik ediyorum. Burada öğrencilerimize milli davayı ve tarihini de öğretiyoruz. Çocuklarımızı Afrin harekâtının niye yapıldığını, yakın tarihimizdeki olayları anlatıp onları bilgilendiriyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN