Portakal tarih oldu

Antalya’da 50 ton narenciyenin kullanıldığı Portakal Çiçeği Festivali başladı. Bin 71 metrekarelik halı figürü ilgi odağı oldu. Portakallarla Antalya’nın tarihi ve mimari eserleri yapıldı

Portakal tarih oldu
Antalya'da 50 ton narenciye kullanılarak heykeller ve kentin tarihi ile mimari eserlerinin yapıldığı Portakal Çiçeği Festivali başladı. Bu yıl Kepez Belediyesi tarafından ilki düzenlenen 'Portakal Çiçeği Günleri' festivali, Dokuma Park'ta başladı. 8 gün sürecek festival için 50 ton narenciye kullanıldı.

MALAZGİRT ANISINA HALI
Festivalde portakal ve limondan yapılan nostaljik araba, vagonlu tren gibi heykeller ile Antalya'nın sembolü mimari eserlerden oluşan Yivli Minare, Hadrian Kapısı ve Saat Kulesi vatandaşların büyük ilgisini çekti. Festivalde en çok dikkat çeken ise Malazgirt Zaferi'nin tarihini vurgulamak amacıyla yapılan bin 71 metrekarelik portakal halısı oldu. Sembol mimarileri ve dev halıyı gören vatandaşlar telefonlarına sarılarak anı ölümsüzleştirdi.

HEPSİNİ YEMEK İSTİYORUM
Festivale hayran kaldığını belirten Esra Sağlam adlı vatandaş, portakallı saat kulesinin harika olduğunu söyledi. Eşi ve çocuklarıyla birlikte festival alanında eğlenen Cana Moralı ise, "Harika olmuş, portakallar canlılık katmış. Bu kadar portakalı ilk defa bir arada görüyoruz" diye konuştu. Perihan Daş ise, "Beni şimdiden bu portakalların içerisine koyabilirsiniz, yemek istiyorum" diyerek portakalı çok sevdiğini dile getirdi. Canlı müzik eşliğinde süren festivalin sonunda 50 ton narenciye sıkılarak suyu vatandaşlara ikram edilecek. Fesitval 12 Nisan'a kadar devam edecek.
BİZE ULAŞIN