Güneş doğudan yükseliyor

Doğu Garajı Projesi ile yeni bir çekim merkezi kuruluyor. Kültür ve Ticaret Merkezi’nin kaba inşaatı biterken, müze konseptli Ali Çetinkaya Caddesi de proje kapsamında yenilenerek açıldı

Güneş doğudan yükseliyor

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin 'Güneş Doğudan Yükseliyor' sloganı ile kent merkezinde turistik çekim merkezleri oluşturmak amacıyla planladığı projeler bir bir hayata geçiyor. Nekropol alanı ve geleneksel çarşısıyla önemli bir kültür ve ticaret durağı olması hedeflenen 66 bin metrekare inşaat alanına sahip Doğu Garajı Kültür ve Tica§ret Merkezi Projesi'nde kaba inşaat bitti.

MÜZE KONSEPTLİ CADDE
Proje, Festival Çarşısı, nekropol alanı, çok katlı pazar yeri, konser ve tiyatro salonu, yeme içme alanlarıyla bölgeyi çekim merkezi haline getirecek. Yine Doğu Garajı Projesi kapsamında yenilenen Ali Çetinkaya Caddesi'ndeki kentsel tasarım projesi de tamamlandı. Dünyada müze konsepti ile tasarlanan ilk cadde olan Ali Çetinkaya Caddesi boyunca 7 sergi küpü yer alacak ve Doğu Garajı kazısında çıkan tarihi eserlerden bir kısmı burada sergilenecek.

BİZE ULAŞIN