Cumartesi 19.09.2020

Çocuk Evi’nden konservatuvara

Çocuk Evi’nden konservatuvara

Fethiye’de Çocuk Evi’nde devlet koruması altında olan Emirhan Bilgin, bilgisayar programcılığı yerine konservatuvarı tercih etti

ABONE OL

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Evi'nde koruma ve bakım altında bulunan Emirhan Bilgin, girdiği üniversite sınavı neticesinde, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümünü kazandı. Bir yandan da konservatuvar sınavlarına hazırlanan Emirhan Bilgin, sınavı başarıyla geçerek tercihini, yerleştiği Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan yana kullandı.

HAYALİ BÜYÜK
Hedefine başarıyla ulaşan Emirhan Bilgin, "3 yıldır sınavlara hazırlanıyordum, 2 yıldır profesyonel şekilde gitar çalıyorum. 2 yıl şan dersi aldım. Bilgisayar programcılığını kazanmama rağmen, müzik hayalimi gerçekleştirmek için konservatuvarı tercih ettim. Hedefim yüksek lisans yapıp yurt dışında çalışmak, ülkeme başarılar getirmek" dedi.

GURUR KAYNAĞI
Müziğe karşı ilk başlarda çok fazla yeteneği olmadığını anlatan Bilgin, "Ama çalışarak bu yeteneği keşfettim. Çok çalışınca yapılıyormuş. Arkadaşlarıma çok çalışmalarını tavsiye ediyorum" dedi. Bilgin, Çocuk Evi'nde görevli öğretmenlerin de kendisine sürekli destek verdiğini belirterek, teşekkür etti.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Stephen Hawking, Steve Jobs ve daha fazlası...Motivasyon sözleri...
Osmanlı'nın en önemli ekonomik faaliyetlerinden sarraflık...

https://www.sabah.com.tr