Aksaray’da Toplu İftar Ve Mahalle Meclisi Toplantıları Sürüyor

Aksaray’da Toplu İftar Ve Mahalle Meclisi Toplantıları Sürüyor
Aksaray’da Ramazan dolayısıyla belediye tarafından düzenlenen toplu iftar ve mahalle meclisi toplantıları devam ediyor.
Aksaray Belediyesi Aratol ve İstiklal Mahallesinde okul bahçesinde düzenlediği programa Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Yazgı eşi Hasibe Yazgı ile birlikte iftar yemeğine katılan vatandaşları tek tek ilgilenerek selamlaştı. Aratol ve İstiklal Mahallesi sakinleri ile birlikte yenilen iftar yemeğinin ardından Mahalle Meclisi toplantısına geçildi. Başkan Yazgı, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada herkesin Ramazan ayını kutlayarak, “İnşallah tuttuğunuz oruçlar yapmış olduğunuz ibadetler Allah katında kabul olur” dedi.
Her Mahalleye aynı kalitede hizmet vermek istediklerini belirten Başkan Yazgı, “Bizler her mahallemize hizmeti eşit şekilde yapıp hem her mahallemize aynı kalitede hizmet sunmak bizim görevimiz. Muhtarlarımızın da bizim için önemi ayrı. Çünkü mahallelerinin sıkıntılarını sorunlarını bize getiriyorlar. Bizlerde yapmış olduğumuz planlara göre kendilerine dönüp ne zaman gerçekleştireceğimizi anlatıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.
Amaçlarının hizmeti her noktaya götürmek olduğunu kaydeden Başkan Yazgı, “Bizim amacımız şu; hizmeti her noktaya götürmek. Her noktada bunları gerçekleştirmek. Bunu yaparken de mutlaka eksiklerimiz ve ulaşamadığımız yerler olur ama onu da en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz” dedi. Başkan Yazgı vatandaşların beyaz masaya mahalleleri ve kendileri ile ilgili sorunlarını iletebileceklerini belirterek, “Sizler Mahalleniz ve kendinizle ilgili sorunlarınızı, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ve başka problemlerinizi Beyaz Masadaki görevlilerimize iletirlerse orada not alınır. Ve bu notlara istinaden de ilgili başkan yardımcıları ve müdürler sorunlara bakmak suretiyle belli bir sıraya koyup inşallah çözüme kavuşturuyorlar” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Aratol Bahçeli Mahallesi Muhtarı Taner Duru ile İstiklal Mahallesi Muhtarı Ahmet Okur mahallelerine yapılan asfaltlardan dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür ederek plaket takdim etti.
BİZE ULAŞIN