Belediye Başkanlarından Ziraat Odasına Ziyaret

Belediye Başkanlarından Ziraat Odasına Ziyaret
Aksaray’ın Yeşiltepe Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve Taşpınar Belde Belediye Başkanı Cihan Yüksel, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ı ziyaret etti.
Başkan Emin Koçak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Yeşiltepe Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik yıllardır kuraklıkla mücadele eden Aksaray’ın bu yıl çok iyi yağış aldığını, ancak bu sefer de çiftçileri afatın vurduğunu söyledi. Bölgedeki ekili tarım arazilerinde ciddi zararların olduğunu belirten Başkan Çelik, yapılabilecek yardımlar için gerekli yerlere ulaşıldığını söyledi.
Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ise, Aksaray genelinde birçok bölgedeki ekili tarım arazilerinde ciddi zararların oluştuğunu belirterek, konuyla ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yürüttüklerini ve zarar gören tarım arazilerinde inceleme yapıldığını söyledi. İncelemelerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü aracılığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ulaştırıldığını belirten Başkan Koçak, gerekli desteklerin yapılacağını belirterek, konuyu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte takip ettiklerini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN