Doğu Türkistan’da Müslümanlara Yapılan Saldırılar Protesto Edildi

Aksaray’da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri, Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.
Ulu Cami önünde Cuma namazı sonrası toplanan Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri, Doğu Türkistan’da öldürülenler için dua etti. Grup adına açıklama yapan MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Eyüp Dağdaş, dünya üzerindeki en büyük vahşetlerden birisinin Doğu Türkistan’da yaşandığını söyledi.
Çin hükümetinin Müslümanlara yönelik etnik politika uyguladığını aktaran Dağdaş, "Kadın, yaşlı çoluk çocuk demeden Müslümanlara yönelik soykırım yapıyorlar. Doğu Türkistan halkına akıl almaz zulüm ve işkenceleri yapan Çin, uygulamaya koyduğu nüfus planlaması projesiyle 10 milyon çocuğu anne karnında katletti. Bu olaylar Avrupa ülkesinde olsaydı Avrupa İnsan Hakları Konseyi, Birleşmiş milletler çoktan ayağı kalkmıştı. Yaşama hakkı konu Müslümanlar olunca devre dışı kalıyor nedense. Bu vahşetin devam etmesi ve buna göz yumulması insanlığın bittiği anlamına geliyor. Derhal bir eylem planı belirlenerek uygulamaya geçilsin. Atılacak her adımda devletimizin yanındayız” dedi.
Konuşmanın ardından grup dağıldı.
BİZE ULAŞIN