Belediye Başkanı Yazgı Ve Oda Başkanları İftarda Buluştu

Belediye Başkanı Yazgı Ve Oda Başkanları İftarda Buluştu

  • Aksaray
  • Pazartesi 06.07.2015 14:48
Aksaray Esnaf Odaları Birliği tarafından Selime kasabasında iftar yemeği düzenlendi.
Yemeğe Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Başkan Vekili Hami Kuzucu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan ve tüm il ve ilçe odaların başkanları katıldı.
Esnaf odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın esnaf dostu bir başkan olduğunun altını çizerek, her zaman kendisinin yanında oldukları kaydetti. Ceylan “Biz 20 oda 32 bin üyesi olan büyük bir sivil toplum örgütüyüz. Bizim çalışmalarımız belediye ile çoğu zaman hep iç içe oluyor. Sayın Başkanımızla fikir alış verişinde bulunuyoruz. Bunlardan örnek verecek olursak sanayideki yapılanma, sanayinin yapılması. Sanayici esnaflarımız mağdur olmadan yeni yerlerine taşınacak. İnşallah bu proje üzerinde sayın başkanımızın çalışmaları ve gayretleri var. Salı pazarımız kalkacaktı. Biz dedik ki ’Başkanım orası Aksaray’ımızın kültürü. Aksaray ile özdeşleşmiş bir yer. Salıpazarı kalsın’ dedik sağ olsun başkanımız orayı daha modern ve kaliteli bir hale getireceğini ve Aksaray halkına daha iyi hizmet vermesi için yeniden düzenleyeceklerini söyledi. Yine halk otobüslerine baktığımız zaman hakikaten Aksaray’ımıza yakışır hale getirildi. Vatandaşlarımıza çok güzel bir hizmet oldu. Bunun içinde başkanımıza teşekkür ediyoruz. En azından bizimle istişare eden bir başkanımız var” dedi.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise, konuşmasında tüm oda başkanlarının Ramazan ayını kutladı. Başkan Yazgı, "Benim esnaf kökenli olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Rahmetli babamda 25 yıldır Aksaray’ımızın birçok noktasına projeleriyle hizmet eden bir insandı. Babamın bana vermiş olduğu düstur söylemiş olduğu sözler o kadar değerli ve önemliymiş ki Allah nasip etti belediye başkanı olduktan sonra da o düsturları hala kullandığımı ve kullanmaya da devam ettiğimi söylemek istiyorum.” dedi. Salı pazarına yapılan proje hakkında bilgi veren Başkan Yazgı “esnafımız ve ilgili oda yöneticileriyle yaptığımız istişare sonucu Salı pazarının yerinde kalmasına karar verildi. Fakat daha modern bir hale getirilmesi gerekiyordu. İnşallah biz bu projeyle bunu gerçekleştirmiş olacağız. Biliyorsunuz kasabalardan köylerden gelen vatandaşlarımız var. Daha önce terminalin olduğu noktada toplanıyordu. Aksaray’da 4 tane nokta belirledik. Kasabalardan ve köylerden gelen kardeşlerimiz daha Aksaray’ın içerisinde artık daha rahat dolaşmaya başladılar” diye konuştu.
En önemli ve büyük projelerden birisinin de sanayi projesi olduğunu ifade eden Başkan Yazgı, “Madeni Sanatkarlar ve Tamirciler Esnaf Odası ile Ağaç İşleri Odası ile yaptığımız istişareler de bütün sanayi esnafımıza o projeyi anlattıktan sonra TOKİ ile artık protokol aşamasına geldik” şeklinde konuştu.
Geçtiğimiz günlerde bir AVM’de meydana gelen üzücü yangın olayına da değinen başkan Yazgı, bu konuda bilgi kirliliği yaşandığına dikkat çekerek, “Geçtiğimiz hafta bir yangın hadisesi oldu. Cumartesi günü meydan gelen bu olayda eğer yangının çıktığı ilk anda bize telefon bize telefon edilip biz müdahale etseydik belki bugün can kaybı olmayacaktı. Tabi bu Allah’ın takdiri. Yangın Japon pazarının olduğu noktada birinci katın arkasında bulunan depoda çıkıyor. Depo sacdan yapılmış bir yer. Ve burası aslında kaçak bir yapı. İşte üzücü taraflardan bir tanesi de bu. Bundan sonra benim mücadele edeceğim konulardan bir tanesi de kaçak yapılarla mücadele olacak. Özellikle insan yoğunluğunu çok fazla olduğu vatandaşın en çok gittiği yerler alış veriş merkezleri başta olmak üzere bu tür yerlerde kaçak yapılara zaten müdahale edilmesi gerekiyor ama yangın tertibatının da ne kadar önemli olduğu bir kez daha açığa çıkıyor” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN