Akmek’te Yaz Kursları Açıldı

Akmek’te Yaz Kursları Açıldı
Aksaray Belediyesi’nin kadınlara yönelik faaliyet gösteren Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezi’nde (AKMEK) bu yıl ilk kez 9 yaş üzeri çocuklara ve gençlere özel yaz kursları açıldı.
8 branşta açılan kurslara şuan 155 kişi kayıt yaptırarak eğitimlere başladı. Haftanın belli saatlerinde eğitimlerin devam ettiği AKMEK’te kayıtların halen sürdüğü bildirildi. Kadınları boş vakitlerini değerlendirirken beceri ve yeteneklerini keşfettiği AKMEK, bu yaz sezonunda çocuklara ve gençlerde yararlanabilecek.
AKMEK, yaz boyunca porselen boyama, yağlı boyama resim, takı tasarım, mucit tasarımlar, kara kalem, kağıt telkari kokulu sabun ve dini değerler eğitimi gibi çocukların ilgi gösterecekleri pek çok branşta eğitim hizmeti verecek. Kurslara 9 yaş üstü çocuklar ve gençler başvurabilecek. Ayrıca açılan kurslarda çocuklar için ara ara teneffüs verilerek çocukların öğün aralarında kafeteryalarda yemek yemelerine imkan sağlanıyor.
Eğitim faaliyetinin sürdüğü AKMEK’te şuan 155 genç kursiyerin kayıt yaptığı öğrenilirken, kurslara yeni kayıtların sürdüğü bildirildi.
BİZE ULAŞIN