Aksaray OSB’de İtfaiye Hizmete Girdi

Aksaray OSB’de İtfaiye Hizmete Girdi
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde ihtiyaç duyulan önemli bir eksiklik olan itfaiye hizmete giderildi.
İtfaiye binası önünde düzenlenen törene Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Ataklı, OSB Yönetim Kurulu üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar ve OSB Müteşebbis Heyeti Üyeleri katıldı. OSB Müdürlüğü bünyesinde kurulan itfaiye teşkilatı tam donanımlı iki araç ile hizmete girdi.
Aksaray Valisi Şeref Ataklı itfaiye binası ve araçların hizmete sokulması için düzenlenen törende yaptığı konuşmasında OSB’nin hızla büyüdüğünü bölge ve yatırımcıların ihtiyaç duyduğu hizmetlerle ilgili hep beraber gayret gösterdiklerini söyledi.
Kurban kesimi ve yapılan duanın ardından yönetim kurulu ve müteşebbis heyeti üyeleri ile açılış kurdelesini kesen Vali Şeref Ataklı, tam donanımlı iki itfaiye aracının bölgede meydana gelebilecek yangın olaylarına anında müdahalede bulunacağını ifade etti. 25 metre yükselebilen otomatik kontrol sistemlerine sahip araçların hayırlı olmasını dileyen Vali Ataklı, "Allah yangın, kaza bela göstermesin inşallah biz bu noktada tedbirimizi almış olduk. İtfaiye binamız ve 2 aracımız bölgemize hayırlı olsun” dedi.
Aynı anda su ve köpük ile yangına müdahale etme kabiliyeti bulunan araçların gösterilerini izleyen Vali Ataklı, OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar ve itfaiye teşkilatı yetkililerinden bilgi aldı. 100 metreden jeostikle uzaktan kumandalı çalışan itfaiye aracının Türkiye’deki OSB’lerde çok az sayıda bulunduğu araçların son teknoloji ile donatıldığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN