Çizmeli Kedi son kez sahnelenecek

Rahatına düşkün ve tembel kahraman Çizmeli Kedi, Tiyatro Kafe'nin hazırladığı müzikalle yarın Küçük Tiyatro'da son kez çocuklarla buluşacak

Çocukların çok sevdiği, rahatına düşkün ve tembel "Çizmeli Kedi" bir kez daha Ankara sahnelerine geliyor. Tiyatro Kafe'nin ilk kez sezon başında sahnelediği, ailelerin beğeniyle karşıladığı müzikal, yarın saat 15.00'te Küçük Sahne'de 'perde' diyecek. Charles Perrault'un yazdığı dünyaca ünlü masal kahramanı Çizmeli Kedi'yi Başkent'te çocuk seyircilerle yeniden buluşturmaktan dolayı memnun olduklarını belirten Tiyatro Kafe Sanat Yönetmeni Cantuğ Turay, "Bu sezonun son temsili olacak. Çocuğunuzla birlikte hafta sonu keyifli vakit geçirmek isterseniz bu eğlenceli macerayı kaçırmayın" dedi.

RAHAT VE TEMBEL KEDİ

Begüm Topçu'nun yönettiği, müziklerini Ogün Dalka'nın yaptığı çocuk müzikali "Çizmeli Kedi"nin hikayesinden de bahseden Turay, "Müzikalde rahatına düşkün ve tembel bir kedi izliyoruz. Çizmeli Kedi bu özelliği nedeniyle yaşadığı şehirden kovuluyor. Tüm dostlarını ve arkadaşlarını geride bırakıyor. Daha sonra kendi başına seyahat ederken yeni insanlarla tanışıyor ve şehre dönmeye karar veriyor. Ancak farklı bir kimliğe bürünüyor. Bir tesadüfle bulduğu çizmeleri ayağına geçiriyor ve meşhur Çizmeli Kedi'ye dönüşüyor" diye konuştu.

Görsel bir şölen
Çizmeli Kedi müzikalinin, kötülere meydan okuyan, onları alt eden bir kahramanın hikayesini anlatması nedeniyle sergilendiği günden bu yana çocuklardan yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Turay, "Çizmeli Kedi sadece çocuk seyircilerin değil yetişkinlerin de beğenisini kazandı. Danslarıyla, şarkılarıyla görsel bir şölene dönüşen müzikali Devlet Tiyatroları'nın Ulus'taki Küçük Sahnesi'nde Ankaralı seyircisiyle buluşturacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN