Ankara DSİ 2. Lig'e çıktı

Ankara DSİ ERA ile İstanbul DSİ, final maçında karşı karşıya geldi. Ankara ekibi rakibini 76-75 yendi ve ismini 2. Lig'e çıktı

Aydın Kuşadası'nda yapılan Türkiye Basketbol 3. Ligi Final Grubu maçında İstanbul DSİ'yi 76-75 yenen Ankara DSİ ERA, ismini Türkiye basketbol 2. Ligi'ne yazdırdı. Ankara DSİ Spor Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Üzücek "Turnuvanın en keyifli maçını oynadık. Aynı kurumun iki farklı takımı mücadele etti. Gurur duydum. Kazanan yine yeşil-beyazlı renkler oldu. Bütün DSİ ailesine başta fahri başkanımız, Genel Müdürümüz Akif Özkaldı'ya bize verdikleri büyük destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Türk basketbol camiasının efsane ismi Doğan Hakyemez'e ve teknik ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 1960 yılında kurulan ve 53 yıl gibi uzun bir süreç Türk sporuna hizmet veren kulübümüz, Ankara basketbolunu TB 2. Ligi'nde en iyi şekilde temsil etmenin mücadelesini verecek. Bu zafer DSİ camiasına ve Ankara basketboluna hayırlı olsun" dedi.

'Buralara gelmek kolay iş değildi'
Ankara DSİ ERA Genel Menajeri ve Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez, daha önce Antalya BŞB ve Trabzonspor ile 2. Lig'den 1. Lig'e yükseldiklerini belirterek, "Hepsi birbirine denk 8-10 takım arasından buralara gelebilmek kolay iş değildi. Bu ligde bizimle beraber emek harcayan birçok takım vardı. Boluspor, Düzce Belediye, Pamukkale Üniversitesi, Adanaspor gibi takımlar için üzülüyorum. Ne kadar büyük zorluklar yaşadıklarını biliyorum. Bizim yerimizde onlar da olabilirdi. DSİ camiasını, ERA Grubu'nu, teknik heyeti ve oyuncularımı kutluyor ve destek veren Aydın Örs'e, Emre Erol'a ve Altar Tunçkol'a teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN