Futbol Aşkı

Ankara'da 77 takımın katıldığı ve 2 bin personelin bir araya geldiği Kamu Futbol Turnuvası'nda heyecan artıyor. Takımlar kıyasıya mücadele ediyor

Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Kamu Futbol Turnuvası'nda heyecan devam ediyor. Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Dr. Burhan Başoğlu, 77 takımın mücadele ettiği kamu Futbol Turnuvası'nda 2 bin personelin spor yaptığını söyledi. Kamu Futbol Turnuvası'nın eşi benzeri olmayan bir organizasyon olduğunu belirten Dr. Başoğlu, "Amacımız yoğun mesai sonrasında personelin spor yapması. Bunu da düzenlediğimiz turnuva ile gerçekleştiriyoruz" dedi.

Aile ortamı oluştu

Geleneksel hale getirdikleri bu turnuvada tribünlerde güzel görüntülerin olduğunu da belirten Dr. Burhan Başoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Desteklerinden dolayı Genel müdürümüz Mehmet Baykan'a ve turnuvanın sponsoru Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na teşekkür ederiz. 2 bin civarında personele spor yaptırıyoruz. Böyle bir organizasyonun eşi benzeri hiçbir yerde yok. Tribünlerde çocuklar babalarını ağabeylerini izlemeye geliyor. Sporcularımız 30 yaş üzerinde ayrı bir heyecan yaşıyor."

Dostlukları arttı

Turnuvanın kurumlararası dostluk ilişkilerini de arttırdığını vurgulayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, "Tahminen 3 ay süren bu turnuvada kurumlararası dostlukları arttırıyoruz. İlişkiler sağlamlaşıyor. Finale kadar gelen bir takım toplam 17 maç oynuyor. İş stresini sahada atıyoruz. Bu arada bu turnuva sonunda dereceye giren takımlara kupa, madalya ve şilt vereceğiz. Kamu Futbol Turnuvası'nın futbol ligi altında yapılması için projelerimiz var. Bunu Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ile görüşeceğiz. Çünkü herkes her yaşta spor yapabilir. Amacımız Ankara'da sporcu sayısını arttırmak" diye konuştu.


Golcü müdür

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olan Dr. Burhan Başoğlu, takımını attığı gollerle finale taşıyor. Oynadığı maçlarda rakip fileleri 7 kez havalandıran, Başoğlu uzun yıllar profesyonel ve amatör futbol oynadı. Şu anda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü takımında tecrübelerini gençlere aktarırken, takımı da finale emin adımlarla ilerliyor.