Gıda zehirlenmelerine dikkat

Gıda zehirlenmelerine neden olan bakterilerin sıcak ortamlarda çok kolay üreyebileceğinin altını çizen Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, vatandaşları uyardı

Pazar 26.05.2013
ABONE OL
Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, havaların ısınmasıyla gıdaların bozulma riskinin ve zehirlenme vakalarının artabileceği uyarısı yaptı. Temel, böyle bir olumsuzluk yaşanmaması için denetimlerin sıklaştırıldığını söyledi. Gıda zehirlenmelerine neden olan bakterilerin sıcak ortamlarda çok kolay üreyebileceğinin altını çizen Temel, tüketicilerin açıkta satılan gıda ürünlerinden uzak durmalarını istedi. Temel özellikle 'sokak sütleri' diye tabir edilen, hiçbir denetimden geçmeden kaçak satılan sütlerin tehlike oluşturabileceği uyarısında bulundu.

ALO 174'e ihbar edin
Özellikle süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, yumurta içeren ürünlerin çok çabuk bozulabileceğini ifade eden Temel, "Tüketicilerden de karşılaştıkları olumsuzlukları 174 ALO Gıda Hattı'na bildirmelerini istiyoruz. Bu hatta yapılan başvuruları anında değerlendiriyor ve sonuçlandırıyoruz. Planlı biçimde çalışıyoruz" dedi.