Miniklerden Batıkent'e oksijen desteği geldi

Yenimahalle Belediyesi ve Kariyer Koleji işbirliğiyle Batıkent'e 450 ağaç dikildi. Törende minikler "İnsan çevresiz, çevre insansız yaşayamaz" pankartı taşıdı

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Kariyer Koleji'nde ilköğretim ve lisede öğrenim gören yaklaşık 500 öğrencinin kendi adına dikili birer ağacı oldu. Batıkent Turgut Özal Mahallesi'ne öğrenciler 500 ağaç fidesi dikti. Ağaç dikim törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve Kariyer Koleji yöneticileri katıldı.

DİKİLİ AĞAÇLARI OLDU

Ellerinde, "Bugün bir ağacım oldu, Her çocuk bir fidandır, İnsan çevresiz, çevre insansız yaşayamaz" pankartlarıyla parka gelen öğrenciler, büyük bir coşkuyla 'Dağ başını duman almış' marşını hep bir ağızdan söyledi. Kariyer Koleji Müdürü Bayram Bilgi, "Bize emanet edilen her çocuğu, bugün burada dikilen ağaçlar gibi, nitelikli bir şekilde yetiştireceğiz" dedi.

BİNLERCE AĞAÇ DİKİLDİ
Fethi Yaşar da "Yenimahalle'yi altyapısıyla çevre düzenlemesi ve yeşiliyle güzel ve yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Turgut Özal Mahallesi'nde ilk parkı, göreve geldiğimiz zaman Yenimahalle Belediyesi olarak biz açtık. Yenimahalle'ye diktiğimiz binlerce ağaca bugün yenilerini ekliyoruz. Çocuklarımızın yeşili severek, doğayla iç içe olmasını istiyoruz" dedi. Fethi Yaşar daha sonra miniklerle ağaç dikti.