1914'te başlayan pastanecilik öyküsü

Ankara'nın en eski ve en ünlü pastaneleri arasında bulunan Denizatı Pastanesi'nin kuruluş hikayesi, 1914 yılına dayanıyor. Mekan, şimdilerde Balgat'ta hizmet veriyor

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Başkent'in köklü pastaneleri arasında yer alan Denizatı Pastanesi'nin kuruluş hikayesi Rizeli Mehmet Sırt'ın Rusya'ya gidip orada ekmek ve pasta yapmasıyla başladı. Devrim sürecinde yaşanan baskılara dayanamayarak İstanbul'a dönen Sırt, Kadıköy'de 1914'te ekmek fırını, 1918'de de pastane açtı. Pastanenin açılışına katılan Kazım Karabekir Paşa, düşman işgalinden yeni kurtulan Kars'ın adının verilmesini istedi. Kars Pastanesi 1918- 1974 yılları arasında hizmet verdi.

Kaliteli hizmet anlayışı
Ankara'da yine Sırt ailesine ait olan Denizatı Pastaneleri ilk şubesini 1974'te Çankaya'da, daha sonra 1987'de Kızılay da açıldı. Kızılay'daki şubeyi 2007 sonlarında kapatan aile 2008'de Balgat 100.Yıl'da şubesini açtı. Yıllardır Ankaralılar'a kaliteli hizmet veren Denizatı, pastaneciliğin yanı sıra kafe ve bistro hizmeti veriyor. Tesiste hafta sonları brunch, canlı müzik ve iki perde de projeksiyonla Lig TV hizmeti de sağlanıyor.

Home-ofis toplantıları
Mekanın avantajını çok iyi kullanan Sırt ailesi isteğe bağlı olarak nikah, nişan, doğum günü gibi hizmetlerin yanında kurduğu sistemle birçok firmanın home ofis toplantılarını düzenliyor. Özellikle çocuklu aileleri düşünerek güveli bir çocuk bahçesine sahip olan pastanesinde otopark sorunu ise yaşanmıyor. Müşteriler, Balgat 100.Yıl şubesinde tamamen ücretsiz olarak otoparktan yararlanıyor.