Süt kuzusu lezzeti elinizin altında

Et yemeklerinden vazgeçmeyenlerin tercihi olan kuzu çevirme artık AVM'lerde Ankaralılar'la buluşuyor. CEPA'da hizmet veren Hacı Ağa Kuzu Çevirme özlenen lezzeti sunuyor

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Kuzu çevirme yemek isteyenler artık çok kolay bir şekilde bu yemeğe ulaşabiliyor. CEPA AVM içinde hizmet veren Hacı Ağa Kuzu Çevirme, günlük taze kesilen kuzularının alışveriş merkezinin yemek katında servise sunuyor. Her gün üç kuzunun ateşte çevrildiği mekana, pek çok kişi özellikle öğle saatlerinde bu keyfi tatmak için uğruyor.

FARKLI BİR SUNUM
İşletmenin genel koordinatörü Hakan Yalçın, alışveriş merkezlerinde artık döner, pide ve hamburger tarzı yiyeceklerden sıkıldığını düşünerek kuzu çevirmeyi hayata geçindiklerini belirtti. Yalçın, "İnsanlara farklı bir lezzeti sunmak istedik. Vatandaşların hep özlem duyduğu ve yapması hiç de kolay olmayan kuzu çevirmeyi AVM'lere taşıdık. Görenler ilk önce kuzu çevirmenin başında fotoğraf çektiriyor sonra da tadına bakıyor" diye konuştu.

İSTEYENE SERVİS HİZMETİ VERİLİYOR
Her gün sabah taze kesilen 3 kuzuyu servise hazırladıklarını dile getiren Yalçın, kuzu çevirmeyi fast food tarzında servise sunduklarını anlatarak, "İsteyenlerin evlerine de kuzu çevirme servisi yapıyoruz. Bizi bir gün öncesinden arayıp, sipariş verdiklerinde kuzu çevirmelerini evlerine götürüyoruz. Ancak sadece akşam yemekleri için sipariş alıyoruz" dedi.

DİLEYENE EKMEK ARASI
Pang Gıda Şirketi'nin 15 yıllık tecrübesiyle konuklarla buluşan kuzu çevirme, fast food tarzında da servise sunuluyor. Ekmek arası, bakır sağanlarda servis ve normal servis tabağında kuzu çevirme tercih edebiliyorsunuz. Et yemeklerinin vazgeçilmezlerinden biri olan pilav da kuzu çevirmeye eşlik ediyor. İsteyene bulgur isteyene pirinç pilavı servise de var.