'Yem'den esrar çıktı

Zehir tacirlerinin kullandığı 'yem' şifresini deşifre eden dedektiflerin düzenlediği operasyonda samanların arasından esrar torbası çıktı

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu bir uyuşturucu şebekesini çökertti. Şebekenin kubar esrar için "Yem", toz esrar için "toz boya" şifresini kullandığını tespit eden polis düğmeye bastı. Diyarbakır'dan gelen kamyonu durduran polis, saman arasından torbalar içinde 230 kilogram kubar esrar yakaladı. Kargoyla gönderilen hırdavat malzemesi yazılı kolilerde ise 130 kilogram toz esrar ele geçirildi. 20 adrese yapılan baskında 24 kişi gözaltına alındı.

ŞİFRE KULLANMIŞLAR
Yazla birlikte faaliyetlerini artıran zehir tacirlerini takibe alan polis, liderliğini Savaş Y., Yavuz K. ile Osman A.'nın yaptıkları bir şebekeyi tespit etti. Polis, tacirlerin telefon görüşmelerinde işlenmemiş kubar esrara "yem", toz esrara ise "toz boya" gibi şifreler taktıklarını saptadı.

SAMANIN İÇİNE GİZLEMİŞLER
Bunun üzerine çalışmasını yoğunlaştıran polisin yaptığı takipte şebekenin Diyarbakır'dan kamyon ve kargo aracılığıyla Başkent'e yüklü miktarda esrar sevkiyatı yapacağı belirlendi. Sevkiyatın yapılacağı kamyonun plakasını tespit eden polis, pusu kurdu. Gölbaşı girişinde durdurulan kamyondaki samanların arasında esrar torbaları, kargodaki kolilerden ise toz esrar yakalandı. 21 kişi tutuklandı.