Üniversite ile polis işbirliği yapacak

Hacettepe Üniversitesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında "Ar-Ge Teknolojik İşbirliği Protokolü" imzalandı. Protokolle suçla mücadelede bilimin etkinliği artacak

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Üniversite ile polis ilk kez işbirliği yapıyor. Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, "Ar- Ge Teknolojik İşbirliği Protokolü"nü imzaladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşen törene Hacettepe Bilimsel Araştırmalar Birimi (BAB) Başkanı Doç. Dr. Murat Aytekin, Kriminal Polis Laboratuvarları Dairesi Başkanı Dr. Oğuz Karakuş ve diğer yetkililer katıldı.

AZAMİ ORANDA ARTACAK
Rektör Prof. Dr. Tuncer ile Genel Müdür Kılıçlar'ın imzaladıkları işbirliği protokolü, Emniyet ve Hacettepe arasında çeşitli konularda işbirliği yapılmasına imkan sağlıyor. Üniversite ile kolluk güçleri işbirliğinin azami oranda artırılmasına zemin hazırlayacak olan protokol, suçla mücadelede bilimin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılmasını esas alıyor.

Dünya çapında AR-GE merkezi
Protokol kapsamında, mevcut kaynakların kullanımının yanında dünyada parmakla gösterilecek tarzda bir Ar-Ge Merkezi'nin kurulması da hedeflendi. Protokol ayrıca, öğrencilere staj imkanı s sağlanabilmesini, akademik aktivitelerin gerçekleştirilmesini, öğretim görevlilerinin bilgi paylaşımını ve laboratuvar olanaklarından faydalanılmasını da kapsıyor.