'Gazi'li şampiyon

Gazi Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren İbrahim Telli, kick boksta altın madalya alarak dünya şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşıyor

Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Antrenörlük Bölümü'nde eğitimini sürdüren, boş zamanlarında babasının yanında halde esnaflık yapan İbrahim Telli, dövüş sporlarında elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Kick Boks, Muay Thaı ve Free Figthig branşlarında 20'ye yakın Türkiye şampiyonluğu bulunan Telli, son olarak Büyükler Dünya Kick Boks Şampiyonası'nda kürsünün en üst basamağına çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Telli, Antalya'da yapılan ve 65 ülkeden 1500 sporcunun mücadelesine sahne olan şampiyonada tüm rakiplerini geride bırakıp altın madalyanın sahibi oldu.

Spora başlamamda babamın etkisi var
Dövüş sporlarına eski boksör olan babasından etkilendiği için ilgi duyan başarılı sporcu İbrahim Telli, aynı zamanda Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Antrenörlük Bölümü'nde eğitimi sürdürüyor. Egospor Kulübü'ne bağlı olan Telli, spor hayatını ve eğitimini birlikte sürdüreceğini söyledi. 22 yaşında spora başlayan başarılı sporcu, "Dövüş sporlarına babamdan etkilendiğim için başladım. 2007 yılında lisansiyer oldum. Bugüne kadar 20'ye yakın Türkiye şampiyonluğum var. Son olarak Antalya'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazandım. Hedefim eğitim ve spor hayatımı birlikte sürdürmek. Şu ana kadar her şey güzel gidiyor. Ülkeme ve takımıma daha büyük başarılar kazandırmak için çok çalışacağım" diyerek düşüncelerini paylaştı.

BİZE ULAŞIN