Arama kararı olan kişiler yakalandı

Hakkında çeşitli suçlardan arama ve yakalama kararı bulunan 100'ü aşkın kişi, polis tarafından yerel seçimde sandık başında gözaltına alındı

Ankara'da Emniyet'in 10 bin polisle görev yaptığı yerel seçimlerde kimi zaman sıkıntılı anlar yaşansa da genel olarak büyük olayların çıkması önlendi. Keçiören ve Haymana'da çıkan olaylarda 12 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, Çankaya bölgesinde seçim kurulunda yapılan oy sayımında gerginlik yaşandı. Seyranbağları'ndaki bu noktada karşı karşıya gelen iki parti mensuplarının arasına Çevik Kuvvet ekipleri girdi. TOMA'ların görev aldığı gecede havadan polis helikopteri destek verdi. 12 bin 234 sandıkta oy kullanan 100'ün üzerinde kişi gözaltına alındı. Emniyet'e götürülen kişiler hakkında gasp, hırsızlık, dolandırıcılık gibi suçlardan arama ve yakalama kararı olduğu belirtildi.

ARAMASI OLANLAR ALINDI

Başkent'te AK Parti adayı Melih Gökçek ile CHP adayı Mansur Yavaş arasında geçen çekişmeli yarışı Gökçek kazandı. Katılımın hayli yüksek olduğu seçimlerde olası olaylara ve provakasyonlara karşı Emniyet olağanüstü güvenlik tedbirleri aldı. Oyların kullanıldığı 535 okul ile 11 Seçim Kurulu'nda görev alan polis ekipleri zaman zaman yaşanan kavgalara müdahale etti. Bunun yanı sıra polis, her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de sandık başına gelen hakkında arama ve yakalama kararı bulunanları gözüne kestirdi.

HELİKOPTER VE TOMA DESTEKLİ ÖNLEM
Oy kullanma işleminin ardından kimlik kontrolü yapılan hırsızlık, gasp, dolandırıcılık, cinsel taciz ile değişik suçlar işleyenlere kelepçe takıldı. İl, ilçe ve karakollara götürülen bu kişiler hakkında gerekli işlem yapıldı. İfadeleri alınan 100'den fazla kişinin Adliye'ye sevk edileceği kaydedildi. 12 kişinin yaralandığı olayların yanı sıra, oy sayımının yapıldığı Çankaya Seyranbağları'ndaki Seçim Kurulu'nda Çevik Kuvvet TOMA ve polis helikopteri desteğinde teyyakkuz halindeydi. Yaşanabilecek kavgaların önüne geçildi.
BİZE ULAŞIN