İlginç bir lig

Kırmızı-siyahlı takımın Hırvat kaptanı Ante Kulusic, "Maç kaybettiğinizde düşme potasındasınız. İki-üç maç alınca da Avrupa kapıları açılıyor" dedi

Spor Toto Süper Lig'de 3 hafta öncesine kadar düşme korkusu yaşayan 11. sıradaki Gençlerbirliği, alınan başarılı sonuçların ardından 4. sıradaki Kasımpaşa ile puan farkını 4'e kadar düşürdü. Bir galibiyet ile üst sıralara yaklaşırken, olası bir yenilgi halinde küme düşme korkusu yaşadıklarını belirten kaptan Ante Kulusic, "Yaşanılan gerginliğin, motive edici etkisi de oluyor. Panik, stres konsantrasyonu daha da artırabilir ve sizi başarıya ulaştırabilir. Önemli olan sürecin iyi yönetilmesi" diye konuştu.

HAVA BİR ANDA DEĞİŞİYOR
Özellikle ligin son haftalarının yaklaşmasıyla kötü sonuçlanan maçların ardından takımda "düştük havası"nın ortaya çıkabildiğini dile getiren Kulusic, sözlerine şöyle devam etti: "Bu durum kaçınılmaz. Takımda çok sayıda genç arkadaşımız var. Takımın tecrübelileri olarak arkadaşlarımızı bu durumlardan kurtarmak için gayret ediyoruz. Durumun sorumluluğunu alarak, genç arkadaşlarımızın kalitelerinden şüphe etmemeleri için çabalıyoruz. Kendilerine hissettirmeden, sorumluluğu almaya çalışıyoruz."

KAPTANLIK GURUR VERİCİ
Ramazan'ın sakatlığında takımın birinci kaptanlığını yapan Hırvat futbolcu, 5.5 yıldır Türkiye'de olduğunu ve yabancı futbolcu olarak Gençlerbirliği'nde kaptanlığa kadar yükselmesinin kendisini gururlandırdığını dile getirdi. Takımdaki yabancılarla Türk oyuncular arasında denge kurmaya çalıştığını ve Türkçe bilmesinin de işini kolaylaştırdığını anlatan Ante Kulusic, "Türkiye'ye geldiğimde bu kadar uzun kalacağımı ummuyordum. Kulübü, insanları, camiayı ve kenti tanıdıktan sonra her şey kendiliğinden gelişti. Hiç sıkıntı yaşamadım. 91 yıllık bir takımın şehir ve kendisinin reklamını yapmak için sürekli Avrupa hedefiyle mücadele etmesi gerektiğini düşünüyorum. İstanbul takımlarıyla şampiyonluk mücadelesi yapmak bizim açımızdan en azından şimdilik çok zor" dedi.
BİZE ULAŞIN