Rize Günleri'nde ilkler yaşanacak

Başkent'te 4.'sü gerçekleştirilecek Rize Günleri ilklere ev sahipliği yapacak. 11 ülkeden katılım beklenen etkinlikte yapay çay bahçesi kurulacak, dev maketler sergilenecek

Bu yıl 11 ülkeden katılımın gerçekleşeceği 4. Ankara Rize Günleri'nde 2.5 dönümlük yapay çay bahçesinin yanı sıra Rize'de öne çıkan yapıların dev maketleri de sergilenerek ziyaretçiler ilginç bir sunumla karşılanacak. AKM'de yarnı başlayacak etkinlik 6 Nisan'a kadar devam edecek. Rize Günleri'nde birçok ilk de bir arada yaşanacak.

OVİT MAKETİ SERGİLENECEK

Karadeniz'e kıyı 11 ülkenin de stant kuracağı organizasyonda Rize ve ilçelerinin tarihi, turistlik ve kültürel özellikleri görseller ile ziyaretçilere sunulacağı gibi Rize'ye has ürünlerin de satışı yapılacak. Organizasyonda ayrıca AKM'nin içerisinde 2.5 dönümlük yapay bir çay bahçesi oluşturulacak. Türkiye'nin en uzun tüneli olma özelli taşıyan Ovit Tüneli'nin 15 metre uzunluğundaki maketi de sergilenecek. Öte yandan Rize'nin kemer köprüleri ve tarihi kalelerinin maketleri de sergide yer alacak.

BAŞBAKAN DA KATILABİLİR

Ankara Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fatih İslam Karaoğlu, düzenlediği basın toplantısında "Rize'ye yakışır bir etkinlik olacak. Rize tanıtım günleri adı altındaki etkinliğe Karadeniz'e komşu ve Türki cumhuriyetlerin de aralarında bulunduğu Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Gürcistan, Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, KKTC, Kazakistan ve Özbekistan ülkeleri katılıyor. Muhteşem bir kültür ve sanat etkinliği olacak" dedi. Karaoğlu, ayrıca organizasyona önceki yıllarda olduğu gibi Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın da katılmasını beklediklerini belirtti.
BİZE ULAŞIN