Tiyatro Tempo'dan üç yeni oyun

Kukla denilince Başkent'te ilk akla gelen özel sanat kuruluşlarından Tiyatro Tempo, nisan ayında üç yeni oyunu minik tiyatroseverlerle buluşturacak

Başkent'teki kukla tiyatroları arasında kendine farklı bir yer edinen Tiyatro Tempo, nisan ayında özellikle minik tiyatroseverlere hitap edebilecek üç farklı oyun hazırladı. Sanat Yönetmenliği'ni Kukla Sanatçısı Haluk Yüce'nin yaptığı Tiyatro Tempo'nun yeni oyunları, "Gök Nine'ye Konuk Geldi", "Küskün Koca Ağaç" ve "Mutluluk Oyunu" adını taşıyor.

FANTASTİK "GÖK NİNE"

Ahmet Önel'in öyküsünden Haluk Yüce tarafından uyarlanan ve 6 Nisan'da sahneye gelecek olan Gök Nine'ye Konuk Geldi'de izleyenler de oyuna dahil oluyor. Gök Nine gökyüzü boşluğunu, izleyicilerse yıldızları canlandırıyor. Fantastik bir konuya sahip olan oyun, 3 yaş üzeri çocukların hayal dünyasını zenginleştirmeyi amaçlıyor.

MEDDAH, KUKLA, MASK BİR ARADA
13 Nisan'da perde açacak Küskün Koca Ağaç adlı oyun, yine bir Ahmet Önel öyküsünden uyarlandı. Yönetmen Haluk Yüce, 3 yaş üzeri çocuklar için hazırladığı bu oyunda, meddahlık, kukla, mask oyunculuğu ve canlandırmayı iç içe kullanıyor. Mutluluk Oyunu Pollyanna ise 8 yaş üzeri çocuklar için Eleanor Porter'ın öyküsünden Antonina Dobrolyubova tarafından uyarlandı.
BİZE ULAŞIN