AK Parti'nin merkez kalesi Altındağ oldu

Yüzde 63.6'lık oy oranıyla Altındağ'da 3. kez belediye başkanı seçilen Veysel Tiryaki, 2009'a göre oyunu 6.9 puan artırmayı başardı

  • Ankara Başkent
  • Çarşamba 03.04.2014
30 Mart yerel seçimlerinden zaferle ayrılan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 809 sandığın açıldığı Altındağ'da oyların yüzde 63,6'sını topladı. AK Parti'li Tiryaki, 135 bin 224 oyla ulaşılması zor bir rekora imza attı. Seçim öncesinde gerçekleştirdiği yoğun çalışmalarla büyük bir oy farkı elde eden ve rakiplerini geride bırakan Veysel Tiryaki, "Altındağ'ı her zaman ileri taşıyacağız" dedi. Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, 2009 yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 6,9'luk oy artışıyla dikkatleri üzerine çekti. Gece geç saatlere kadar seçim sonuçlarının açıklanmasını bekleyen Başkan Tiryaki, mütevazı tavırlarından ödün vermedi. Veysel Tiryaki, seçim maratonunda hiç kimse aleyhine tek bir söz söylemediğini hatırlattı.

"ÖNÜMÜZDE HİÇBİR ENGEL DURAMAZ"
Veysel Tiryaki, "Altındağ'da yapılanlar ortada. Bu seçim sonucu bizim için sürpriz olmadı. Böyle bir sonucu bekliyorduk. Altındağlı tüm hemşerilerimize bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Alnımız ak, başımız dik. Emeklerimizin karşılığını aldık. Mevla'ya şükürler olsun" diye konuştu. Altındağlı vatandaşlara teşekkür eden Başkan Tiryaki, hizmetlerin yeni dönemde artarak devam edeceği müjdesini verdi. Tiryaki, gelişen Altındağ için hep bir elden mücadele verdiklerini söyleyerek "Biz büyük bir aileyiz. Kenetlendiğimiz zaman önümüzde hiçbir engel duramaz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN