Keçiören'de polis uyuşturucu avladı

İhbarları değerlendiren Keçiören'deki polis ekipleri sokak satıcılarını takibe aldı. Operasyonda esrar, eroin ve kaçak sigara ele geçirildi

Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokak suçlarına yönelik yeni çalışma başlattı. Önce mahalle muhtarlarıyla görüşme yapıldı. Ardından kritik görülen semtlerden gelen vatandaş ihbarları dikkatle incelendi.

KISKIVRAK YAKALADI
Sokakta araç içinde ve kuytu noktalarda uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen iki kişi tespit edildi. Plakaları tespit edilen zehir tacirlerini kovalayan polis, kıskıvrak yakaladı. Yapılan aramada 2.5 kilogram esrar, 150 ecstasy hap, 20 beste eroin ile bir miktar esrar ele geçirdi. 5 bin paket kaçak sigara da yakalandı. Emniyet yeni dönemde oluşturulan öncü kuvvetler ve güven timleriyle sokak suçlarıyla etkin mücadele başlattı. İl merkezinin dışında belirli ilçelere de konuşlandırılan bu ekipler, sokakta cereyan eden uyuşturucu satıcılığı, gasp, hırsızlık, dolandırıcılık ve kavga gibi olaylara anında müdahale ediyor. Keçiören'de de ilçe ve karakollardan oluşturulan ekipler, sokaklarda sürekli devriye atarak vatandaş ihbarlarını titizlikle inceliyor. Son dönemlerde mahalle muhtarlarıyla da görüşen ekipler, kritik noktalarda kapsamlı bir çalışma başlattı.

TACİRLER YAKALANDI
Gelen ihbarları değerlendiren ekipler, okul önleri ile bazı sokak başlarını mesken tutan iki zehir tacirini tespit etti. Kimlikleri belirlenen E.E. ile Y.E. adlı iki kişinin kullandığı araç takibe alındı. Polis tarafından fark edildiklerini anlayan iki zehir taciri kaçmaya başladı. Şehir merkezinde başlayan kovalamaca sonucu 2 zehir taciri yakalandı. Araçta hap,esrar ve 5 bin paket kaçak sigara bulundu. Adliye'ye sevk edilen iki tacir ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN