Madalya özlemi

Türkiye'nin ilk kadın olimpiyat şampiyonu Nurcan Taylan, 3 yıl sonra tekrar podyuma çıkmaya hazır

Dünya ve Avrupa nekortmen halterci Nurcan Taylan, İsrail'de 5 Nisan'da başlayacak Avrupa Şampiyonası öncesi "Özlediğim altın madalyayı tekrar boynuma takacağım"diyerek iddialı konuştu. Spora başladığı ilk gün gibi heyecanlı olduğunu belirten Taylan SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

SANKİ İLK KEZ YARIŞACAĞIM
"Sanki ilk kez yarışacağım. Üç yıllık bir özlem bu. İstemesem de ara vermek zorunda kaldım. Çok yıpranmama rağmen, sporu bırakmayı hiç düşünmedim. Ülkeme borcum bitmedi. İsrail'de de ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal marşımızı çaldırmak istiyorum.

İDMANLARA ARA VERMEDİM
Üç yıldır idmanlara ara vermedim. Genelde antrenman saatleri dışında evdeyim. Altı gün antrenman yapıyorum. Dinlenmeyi tercih ediyorum. Altı aydır antrenörüm Ömer Öztürkle birlikte yoğun bir tempoda hazırlanıyorum. Şu an milli takım kampındayım ve burada da antrenörlerimizle birlikte uyum içindeyız."

2016 İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR
Derbent İmam Hatip Ortaokulu'nda öğretmenlik yapan milli sporcu, Avrupa Şampiyonası için bu görevine ara vermek zorunda kaldığını söyledi. Taylan, sağlığı el verdiği takdirde 2016 Rio Olimpiyatları'na kadar halter yapmaya devam edeceğini, Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar'ın bu yönde kendisine destek olduğunu belirtti.
BİZE ULAŞIN