Ankara'da maden yatağı

AKM'de başlayan Rize Günleri etkinliğinde maden yatağı simülasyonu inşa eden Çayeli Bakır İşletmelerinin ilk ziyaretçisi Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı oldu

  • Ankara Başkent
  • Cuma 05.04.2014
Çayeli Bakır, yerin 600 metre altındaki yaşamı Ankara'nın merkezinde deneyime dönüştürüyor. Çayeli Bakır İşletmeleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde açılışı yapılan Rize Günleri etkinliğinde maden yatağı simülasyonu ile ziyaretçilerine alışılmışın dışında bir deneyim sunuyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, açılışını yaptığı etkinlikte Çayeli Bakır'ın kurduğu gerçeğe yakın maden galerilerinin de ilk ziyaretçisi oldu. Çayeli Bakır ayrıca, Çayeli Kaymakamlığı işbirliğinde ve sosyal sorumluluğu kapsamında bölge kadınlarına istihdam sağladığı Cam Süsleme Atölyesinin etkileyici çalışmalarını da standında sergiliyor. İşletme, etkinlik alanına, yerin 600 metre altındaki maden ocağının minyatürünü inşa ederek sıra dışı bir uygulama yaptı.

Teşekkür etti
Bakan Yazıcı, "Çok güzel bir tasarım olmuş. Çayeli Bakır İşletmeleri yöremizin en önemli kuruluşlarından. Çok disiplinli ve temiz çalışan bir maden işletmesi. Kendilerini tebrik ediyorum. Bölgeye hem sosyal hem de ekonomik anlamda değer katan çalışmaları var" dedi.
BİZE ULAŞIN