Şimdi çalışma zamanı

Başkent'in ilçelerinde görev yapacak belediye başkanları mazbatalarını alarak yeni döneme başladı. Başkanlar zaferlerini halkla ve çalışanlarıyla bir araya gelerek coşkuyla kutladı

Başkent'te aylar süren seçim heyecanının sona ermesinin ardından sandıktan zaferle çıkan belediye başkanları koltuklarına oturmaya başladı. Mazbatalarını alan başkanlar belediye binalarının önünde büyük sevinç gösterileriyle karşılandı. Vatandaşlar "hayırlı olsun" dedikleri başkanları davullu zurnalı gösterilerle karşılayarak yeni dönemde başarı diledi.

"EN İYİ HAKEM HALKTIR"
AK Parti'nin adayı Mesut Akgül, Mamak'ta ikinci kez başkan seçildi. Görev süresi boyunca çalışkanlığı ve ilçeye kazandırdığı hizmetleriyle halkın takdirini toplayan Akgül, zaferini Meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, belediye çalışanları ve vatandaşlarla kutladı. Eşi Zeliha Akgül ile hizmet binasında coşkuyla karşılanan Mesut Akgül, bugüne kadar gösterdikleri gayretten dolayı tüm personeline teşekkür etti ve gelecek beş yılda Mamak'ı çok güzel günlerin beklediğini kaydetti. Akgül, en iyi hakemin halk olduğuna dikkat çekti.
Yenimahalle'de seçim coşkusu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ikinci kez başkan seçildi. Zaferini belediye başkanlığı önünde kutlayan Yaşar'ın mutluluğuna eşi Azize Yaşar, oğulları, gelinleri ve torunları da ortak oldu. Vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Yaşar, Atatürk büstünün önüne çelenk bıraktı. Mesai arkadaşlarına teşekkür eden Yaşar, kardeşliğin kazandığını vurguladı.

"ÖTEKİLEŞTİRME OLMAYACAK"
Yenimahalleliler'i ötekileştirmeden kucaklamaya devam edeceğini belirten Yaşar, siyasetin artık temizlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Temiz siyaset yapılmadan doğru, dürüst hizmet beklemenin imkansız olduğunu kaydeden Yaşar, "Vicdanınızı dinlediniz ve beni seçtiniz. Sözlerimi tutacağıma dair sizlere bu dönem de söz veriyorum. Eğitim, kültür, sağlık ve inançla ilgili gerçekleştireceğimiz projelerle hepinizi kucaklayıp, kaynakları ilçemiz için kullanacağız" dedi.

Yeni bir dönem başlıyor
Keçiören'de Mustafa Ak ikinci kez başkanlık koltuğuna oturdu. Ak'ın yeniden seçilmesi, ilçede bayram havası estirdi. Zaferi kutlamak için belediye hizmet binası önünde toplanan çok sayıda vatandaşa belediye personeli de katıldı. Vatandaşlara teşekkür eden Ak, "Keçiören'e hizmet etmekten gurur duyuyorum. Hizmetlerimizi sürdürmek için yeni bir dönem başlıyor" dedi.

Çetin' e pastalı kutlama
Pursaklar Belediyesi Nezaket Hanımevi üyeleri üçüncü kez başkan seçilen Selçuk Çetin'i pasta keserek tebrik etti. Pastayı kesen Çetin, başarının ekip işi olduğunu, metropol ilçeler arasında en yüksek oyu almaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Çetin, "Göreve ilk talip olduğumuzda hizmetkar olmaya geldiğimizi söylemiştik" diye konuştu.

Desteğe teşekkür ederim
Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, vatandaşlara teşekkür etti. Seçimlerin ardından halkı selamlayan Tuna, ilçeyi baştan başa gezerek vatandaşlarla buluştu. Seçim otobüsünden vatandaşları selamlayan Tuna, Sincanlılar'a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Tuna, "Vatandaşımızla el ele çok güzel işler yapacağız" dedi.

Taşdelen: Çok çalışacağız
Seçim de partisinin oyunu yüzde 65 seviyesine taşıyan CHP Çankaya Adayı Alper Taşdelen, mazbatasını aldı. İlçe Seçim Kurulu'na eşi Kezban Taşdelen, CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, yönetim kurulu üyeleri ve seçilmiş belediye meclis üyeleri ile birlikte gelen Taşdelen, Çankayalılar'a teşekkür etti. Sandıkta kendisine ve partisine gösterilen güven için Çankayalı seçmene teşekkür eden Taşdelen, "Bu güvene layık olmak için önümüzdeki 5 yıl boyunca çok çalışacağız" diye konuştu.

Yıldızkaya görevi devraldı
Polatlı Belediye Başkanı seçilen Mürsel Yıldızkaya, mevcut Başkan Yakup Çelik'ten görevi devraldı. Devir teslim tutanaklarını imzaladıktan sonra Çelik, Belediye mührünü yeni Başkan Mürsel Yıldızkaya'ya teslim etti. Mürsel Yıldızkaya, Yakup Çelik'in başlattığı bütün projelerin tamamlanması için gayret göstereceklerini kaydederek, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kızılcahamam Güney'e teslim
Kızılcahamam'da Muhittin Güney başkan seçildi. Güney, "Biz hemşehrilerimize kendimizi ifade ettik, hemşehrilerimiz de belediye başkanı olarak bizi görmek istediler, inşallah onları ve ilçemizi hak ettiği yere getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Halkımızın teveccühlerine layık olmak, bizim düsturumuz olacaktır" dedi.

Ertürk üçüncü kez seçildi
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk üste 3. kez seçilen ilk belediye başkanı olarak Kazan'da tarihi bir başarıya imza attı. Gerçekleştirdiği projelerle Kazan'ı gelişmişlik sıralamasında birinciliğe taşıyan, Türkiye genelinde de 30. sıraya kadar yükselten Ertürk, "Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu yana temel amacımız Kazan'ı çok daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe haline getirmek. Alt yapı çalışmalarına önem verdik. Kazan ilk kez doğalgaz ile tanıştı" diye konuştu.

Yasak kalktı başkan seçildi
Güdül'de ise başörtülü Havva Yıldırım, sandıktan zaferle çıktı. Yıldırım, belediye meclis üyeleriyle birlikte Beypazarı seçim kurulu başkanlığına gelerek mazbatasını seçim kurulu başkanından aldı. Yıldırım, çok mutlu olduğunu belirterek, başörtüsünün çalışmasına bir engel teşkil etmeyeceğini söyledi. Güdül Belediyesi'nde düzenlenecek törenle görevi devralacağını ifade eden Yıldırım, "Yarından itibaren Güdül'e hizmet için kollarımızı sıvayıp, halkımıza anlattığımız projeleri gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başlayacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN