Beyaz gelinliğin 'rüyası' değişiyor

Özceyhan, "Gelinlikte bu yıl renkten dekolteye kadar birçok unsurda değişim var" diye konuştu

Düğün hazırlıklarının yoğunlaştığı yılın ikinci çeyreğine girilirken gelinlikte yeni trendler de şekillenmeye başladı. Ünlü modacı Ahmet Özceyhan'a göre gelinliklerdeki modeller, renkten dekolteye, kullanılan dantel ve taşlardan çiçeğine kadar baştan aşağı değişti. Özceyhan, gelinlikte detayın, ana tasarıma can veren öge olduğunu, bu yılın trend gelinliklerinin de detaylarda yapılan önemli değişikliklerle dikkati çekeceğini söyledi. 2014 yılının trend gelinliklerinde renk olarak krem tonlarının ön plana çıktığını anlatan Özceyhan, değişken dantel kol boyları ve olabildiğince açık sırt dekoltelerinin tercih edildiği tasarımların da gelin adaylarının beğenisine sunulacağını vurguladı.

SIRT DEKOLTESİ İSTENİYOR
Geçen yıla göre tasarımlardaki en belirgin değişikliğin dekolte tercihlerinde ortaya çıktığının altını çizen Özceyhan, şöyle konuştu: "Geçen yıl göğüs dekolteli gelinlikler ön plandaydı. 2014'te ise göğüs dekoltesinden ziyade kimi zaman bele kadar inen ince tül üzerine işlenerek yapılmış sırt dekolteleri tercih ediliyor."

'TREND OLAN HER ŞEY VAR'
Yaz sezonu için hazırladıkları kreasyonda kısa gelinliklerden sırt dekolteli gelinliklere kadar trend olan her tür özgün tasarımın yer aldığını belirten Özceyhan, "Sırt dekolteleri çoğu zaman kordone ve lace dantellerle ten renk tül üzerine dizayn edilerek oluşturuluyor. Tasarım süslemelerinde tercih edilen malzemeler şıklık ve asalet katan svarovski taşlar ve inciler kullanılarak göz kamaştıran bir romantizm yaratıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN