Büyükşehir Meclisi ilk toplantısını yaptı

Çevre ilçelerin de katılımıyla üye sayısı 140'a çıkan Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Melih Gökçek'in başkanlığında toplandı

Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu olduğu sınırların değişmesi ve çevre ilçelerin de Büyükşehir'e bağlanması ile üye sayısı 140'a yükselen Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönem çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in başkanlık yaptığı ilk toplantıda grup başkanvekilleri, Divan katipleri ile Belediye Encümen ve İhtisas Komisyon üyeleri belirlendi. Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekilliğine 132 oyla Ali İhsan Ölmez seçildi.

GÖKÇEK HUZUR DİLEDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Yıldız, CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya, MHP Grup Başkanvekili ise Ali Metin olarak belirlendi. Toplantı sonunda konuşan Gökçek, "30 Mart seçimleri bir sefer daha hayırlı uğurlu olsun. Allah mahcup etmesin. İnşallah huzurlu anlayış içinde tüm parti grupları ile bu dönemi geçiririz. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

MECLİSTE 140 ÜYE BULUNUYOR
Yeni dönemde Belediye Meclisi'nde Başkan Gökçek ile birlikte AK Parti'yi 99, CHP'yi 23, MHP'yi 15 ve BBP'yi 1 üye temsil edecek. DP'den seçilen Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile yine aynı partiden seçilerek Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gelen Oğuz Yücel de partilerinden istifa ederek bağımsız oldu.
BİZE ULAŞIN