Madalya engeli yok

Ampute'nin başarılı ismi Barış Telli, Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası'ndan 3 madalya alarak şampiyonaya damgasını vurdu

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası Ankara'da yapıldı. Şampiyona'ya 3 dalda altın madalyayı alan Ankaralı sporcu Barış Telli damga vurdu. Naili Moran Atletizm Sahası'nda gerçekleştirilen şampiyonada Hülya Avşar'ın desteğiyle koşu protezini yaptıran Barış Telli 100 metre, yüksek atlama ve uzun atlama branşlarında aldığı dereceleriyle birinci oldu.

Hedef olimpiyatlar
Şampiyonadan 3 altın madalyayla dönen Telli, 100 metreyi 16.70 saniyede koştu. Yüksek atlamada 1.59, uzun atlamada 3.59'luk derecesiyle birinci olan Telli, "Türkiye Şampiyonası'nda 3 branşta mücadele ettim ve en iyi derecemi yaparak şampiyon oldum. Tabi en büyük desteği Sayın Hülya Avşar'dan gördüm. Onun desteği ile sağlanan protezimle bu dereceleri elde ederek Avrupa Şampiyonası'na katılmak için hak kazandım. Ülkemi en iyi şekilde temsil ederek madalya almak istiyorum. Tabi en büyük hedefim olimpiyatlar" dedi.
BİZE ULAŞIN