Engelliler için Spor Festivali düzenlendi

İlk kez düzenlenen Üniversiteli Engelliler Spor Festivali, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi

Ankara Üniversitesi (AÜ) ile Üniversite Sporları Federasyonu'nun iş birliğinde ilk kez düzenlenen Üniversiteli Engelliler Spor Festivali, AÜ Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Programa, AÜ Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mitat Koz, Federasyon Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

8.5 MİLYON ENGELLİ VAR

Rektör Prof. Dr. İbiş, açılış konuşmasında, Türkiye'de engelli insan sayısının 8,5 milyon olduğunu belirtti. Engelli kavramının sadece sağlıklı olmayan insanlar için kullanılmadığını ifade eden İbiş, empati yaparak toplumsal içselleştirmeyle ve anlayışla her türlü sorunların çözülebileceğini söyledi. Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mitat Koz da engelli bireylerin topluma kazandırılması konusunda üniversitelere büyük görevler düştüğünü vurguladı.

DEVAM ETMELİ
Federasyon Başkanı Kemal Tamer, festivalin "birlikte yaşamayı öğrenmek" olgusuyla anılması gerektiğini ifade ederek, ilki gerçekleştirilen organizasyonun gelişerek devam etmesi temennisinde bulundu. Festivalde, ilk engelli dalış eğitmeni Ufuk Koçak da bir sunum gerçekleştirdi.
BİZE ULAŞIN