Lösemili çocuklarla basketbol oynadılar

LÖSEV tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Başkent temsilcisi Aykon TED Kolejliler, lösemili çocuklarla bir araya gelerek basketbol oynadı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Aykon TED Ankara Kolejliler'in oyuncuları, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklarla bir araya geldi. LÖSEV'in Gölbaşı'daki Lösemili Çocuklar Köyü'nde organize edilen kahvaltıya, Aykon TED Ankara Kolejliler'den kaptan Erdal Bibo'nun yanı sıra, Berent Kavaklıoğlu, Berkay Candan, Golubovic, Plisnic ve Valters katıldı.

ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİLER
Önce tesisleri gezen sporcular, daha sonra kahvaltıya geçti. Çocuklarla tesislerin sahasında kısa bir basketbol maçı yapan oyuncular, eğlenceli dakikalar geçirirken, çocuklarla yakından ilgilendi. Takım kaptanı Erdal Bibo, lösemi hastası çocukların ilaçtan çok sevgi ve ilgiye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bibo, farkındalık yaratabilmek adına bu organizasyonda yer aldıklarını belirterek, "LÖSEV, devletten hiçbir yardım almadan kendisini çeviren bir vakıf, sadece bağışlarla ayakta durabiliyor. Bir farkındalık yaratabilmek ve insanların dikkatini çekebilmek için buradayız" diye konuştu.

"SEVGİYE İHTİYAÇLAR VAR "
Çocukların gözlerindeki mutluluğu gördüklerinde ne kadar doğru bir iş yaptıklarını bir kere daha anladıklarını vurgulayan Bibo, "Çocuklarla tek tek ilgilenmeye çalıştık. Onların ilaçtan çok sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları var. Onlara az da olsa yardım edebiliyorsak, bu bizi fazlasıyla mutlu eder. Hiçbir yardım almadan kurulan bu tesis de gerçekten muhteşem olmuş. Kendi hayvanlarını besliyorlar ve sürekli taze yiyecekler yiyebiliyorlar. Bu tesise emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN