Ali ERDOĞAN: Salon sporlarında Başkent'in sessizliği

Bir zamanlar ne güzeldi… Şimdi maziyi arıyoruz… Salon sporlarında öyle güzel mutluluklar yaşamıştı Başkentli… Şimdi…Halkbank Voleybol ile Yenimahalle Belediyesi Hentbol takımını çıkarın Başkent'te heyecan yaratan bir takım gösterebilir misiniz? Aykon TED Kolejliler Avrupa Kupası'nda heyecan yarattı. Beko Basketbol Ligi'nde, play-off'ta yok. Türk Telekom'a ne demeli. Sezona pahalı transferlerle giren, reklamla büyük yatırım yapan Türk Telekom Beko, Basketbol Ligi'nde zor kaldı.
Salon sporlarında yüz akımız Halkbank Erkek Voleybol takımı, CEV, Şampiyonlar Ligi, Süper Kupa, Tele Dünya Kupası'nı Başkent'e getirdi… Şimdi Türkiye şampiyonluğu için mücadele ediyor. Yenimahalle Belediyesi Kadın Hentbol takımı Türkiye şampiyonluğu için final müsabakaları oynayacak.
Takımının başarısında belediyenin verdiği maddi, manevi destek yanında Türk hentbolunun büyük isimlerinden Serdar Eler'i de unutmamalıyız. Erkeklerde Çankaya Belediye Voleybol takımı 2.Lig'e düştü. Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile sporun içinden gelen Başkanvekili eski hakem Selçuk Dereli'nin voleybol takımı ile amatör branşlarda atılım yapacağına inanıyorum. Başkent'in salon sporlarında sesini duyurması için Halkbank ve Yenimahalle Belediye örnek olmalı.
Yoksa salonlar sessiz kalacak…
5'E ALIŞTI
Başkan Mehmet Yiğiner'in Pazarspor yenilgisinin ardından kadroda yaptığı değişiklik Ankaragücü'nde olumlu hava yarattı. Ankaragücü'nde 5 alışkanlığı başladı… Alanyaspor'a deplasmanda, Bozhöyökspor'a kendi sahasında 5 gol atan Ankaragücü, şampiyonluk şansını sürdürüyor… 5 rakamı Ankaragücü'nün kaderini belirleyecek gibi…Ankaragücü play-off oynayacak gibi görünüyor.
Tecrübeli teknik adam Celal Kıbrızlı ile play-off da oynayacak takımın 5 maçı kazanıp PTT 1. Lig'e çıkmaması için hiçbir neden yok…
BİZE ULAŞIN