'Çubuk üniversiteli bir ilçe olacak'

  • Ankara Başkent
  • Pazartesi 22.04.2014
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. İpek, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin çalışmalarının Çubuk'ta çok yakında başlayacağını kaydederek, üniversitenin gelmesiyle ile birlikte ilçenin her yönden kaderinin değişeceğini ifade etti.

ÇALIŞMALARINI ANL ATTI
İpek, "Çubuk halkı para kazanmayı bilen bir şehrimiz. Hem turşudan hem etten hem sebzeden, çok şeyden gelir kazanan bir şehir Çubuk ve artık üniversitesi olan bir şehir" dedi. Belediye Başkanı Acehan da belediyenin projeleri hakkında İpek'e bilgi verdi. Ziyaretin sonunda başkanlık binasının önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

KAZAN "CAZİBE MERKEZİ"

30 Mart yerel seçimlerinde aldığı yüzde 53.4 oyla yeniden Kazan Belediye Başkanı seçilen Lokman Ertürk'ü de ziyaret eden AK Parti Genel Sekreteri İpek, Kazan'ı 2001 yılından beri yakından tanıdığını ve takip ettiğini belirtti. İpek, "Kazan'ın gelişeceğine en çok Lokman Başkan inanıyordu, bizi de inandırdı. O inancıyla yola çıkmıştı ve biz onu gözlerinden fark ediyorduk, Başbakan da fark etti. Bugün Kazan hakikaten de herkesin konuştuğu bir cazibe merkezi oldu" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN