Vali: EXPO yapalım, objesi çocuk olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını bir ilkokul öğrencisine bırakan Vali Yüksel, "EXPO yapalım, objesi de çocuk olsun" dedi

  • Ankara Başkent
  • Çarşamba 24.04.2014
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını bir ilkokul öğrencisine bıraktı. Yüksel'in makamına Telsizler İlköğretim Okulu 4'üncü sınıf öğrencisi Efe Özdemir oturdu. Özdemir, "Bugün bu makama oturmak benim için büyük bir gurur kaynağı. Çünkü burada oturarak ülkemdeki bütün arkadaşlarımı temsil etmiş oluyorum" dedi.

"ANKARA'DA FARKLI YAŞANIYOR"
Ülke topraklarındaki çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı yürekleriyle kutlama hakları olduğunu ifade eden Yüksel, Ankaralı çocukların bu heyecanı daha farklı yaşadığını söyledi. Yüksel, "İleriki yıllarda Ankara'da dünya EXPO'su yapalım, bunun objesi de çocuk olsun. Bu sayede, bütün dünya çocuklarını Ankara'da buluşturup kucaklaştırmış, çocuklar yoluyla dünya barışına katkı sağlamış oluruz. Bugün bu heyecanımızı paylaşalım" diye konuştu.

VALİLİĞİ GEZDİLER

Vali Yüksel'in makamına oturan Efe Özdemir de Ankara'da eleştirilecek bir durumun olmadığını, iyi yönde bir gelişim olduğunu belirtti. Daha sonra Yüksel, çocuklara Valiliği gezdirdi. Çocuklara ve öğretmenlere TDK'nın son yayınlanan Türkçe sözlüğünü hediye eden Yüksel, çocuklar ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
BİZE ULAŞIN