Yeni kampuse paralel el

Turgut Özal Üniversitesi'nin Etlik'te yapımına başladığı yeni kampus ve yurt inşaatının arsa temini için Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ndeki paralel yapının devreye girdiği iddia edildi

Etlik'teki Halil Sezai Erkut Caddesi'ndeki 40 dönümlük yeşil alan Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Turgut Özal Üniversitesi'ne tahsis edildi. Yeni kampus ve yurt inşaatlarının başladığı alanla ilgili olarak paralel yapının devreye girdiği iddia edildi. 49 yıllığına verilen kupon arsanın yeşil alan yerine eğitim alanı olarak değerlendirilmesinin arkasında Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ndeki paralel yapılanma olduğu vurgulanıyor. Etlik'in en işlek caddelerinden biri olan ve Ankara'nın en büyük alışveriş merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Halil Sezai Erkut Caddesi üzerindeki alan paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Turgut Özal Üniversitesi'ne 49 yıllığına tahsis edildi.

YEŞİL ALAN OLMASI GEREKİYORDU
Yeşil alan olarak değerlendirilmesi gereken 40 dönümlük arsanın üniversiteye tahsisinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ndeki paralel yapının devreye girdiği iddia edildi.

VATANDAŞLAR DAVA AÇTI
Üniversite binası ve yurt inşaatının yapımına başlandığı arsa içinde Takdir Sokak'ın ve mahallelilerin kullandığı pazar yerinin yapılanma alanına dahil edildiği iddia edildi. Bölge sakinlerinin arsanın yeşil alan olarak değerlendirilmesi gerektiğiyle ilgili olarak dava açtığı ancak herhangi bir sonuç alamadığı da iddialar arasında yerini aldı.
BİZE ULAŞIN