ANGİAD, 'Sevgi Evi'ni ziyaret etti

Ankara Genç İş Adamları Derneği Başkanı Fatma Semiz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Pursaklar Sevgi Evi'ndeki kimsesiz çocuklarla 23 Nisan coşkusunu paylaştı

Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİ- AD), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl farklı kutladı. ANGİAD yöneticileri, kimsesiz çocuklarla bir araya gelerek bayram coşkusunu birlikte yaşadı. Oldukça duygusal anlara tanık olan ziyaret sırasında kimsesiz çocuklar ANGİAD'lı yöneticilere büyük ilgi gösterdi.

ZİYARET SÖZÜ VERDİ

ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Semiz ve Yönetim Kurulu üyeleri Pursaklar Sevgi Evi'ni ziyaret etti. Semiz ve beraberindeki yöneticiler getirdikleri hediyeleri tek tek Sevgi Evi'nde bulunan çocuklara dağıttı. Çocuklarla uzun süre sohbet eden ANGİAD Başkanı Semiz, onlara sık sık ziyarete gelme sözü verdi.

ÇALIŞMA BAŞLAT ILACAK
Sevgi Evi'nde yetkililerden kurum hakkında bilgi alan Fatma Semiz, özellikle koruyucu aile uygulamasının Türkiye'de tam olarak bilinmediğini kaydetti. Sevgi Evleri'nde ve yuvalarda kalan çocukların küçük ihtiyaçlarının karşılanmasında bazen sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Semiz, koruyucu aile uygulamasının yaygınlaşması ile bu sorunun büyük ölçüde aşılacağını vurguladı. Semiz, ANGİAD yönetimi olarak bu konuda bir çalışma başlatacaklarını da kaydetti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Fatma Semiz, Türkiye'nin geleceğinin teminatı ve umudu çocuklarımız için elimizden geleni yapmalıyız. Her zaman bu çocuklarımızın yanındayız. Böyle önemli bir günde yönetim olarak burada olmaktan büyük mutluluk duyduk. Toplumumuzun tüm kesimlerinin çocuklarımıza sahip çıkma konusunda en az bizim kadar ilgili olduğunu biliyoruz. Bu konuda birey olarak neler yapılabileceğinin iyi bir şekilde anlatılması lazım. Koruyucu aile uygulamasının yaygınlaştırılması için toplumun bilinçlendirmesi gerekiyor. Bu sayede çocuklarımız daha iyi şartlara kavuşacaktır" dedi. ANGİ- AD Heyeti, küçük ev sahiplerinden ayrılırken oldukça duygusal anlar yaşadı.
BİZE ULAŞIN