Başkent'te bayram coşkuyla kutlandı

Başkent'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutlandı

Her yaştan çocuğun büyük bir coşkuyla katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başkent, bambaşka bir havaya büründü. Siyasetin ağır gündemine bir süreliğine de olsa ara verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bayram dolayısıyla kendisini ziyarete gelen bir grup çocukla makamını paylaştı.

Büyük hediye
Çocuklarla ve onlara refakat eden öğretmen ve aileleriyle sohbet eden Gökçek, Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ege Çetin'i makam koltuğuna davet etti. Küçük Ege, "Şu an arkadaşlarımı temsil ettiğim çok mutlu ve gururluyum. Bu duygularla güzel ülkemizin tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum" dedi. Gökçek, çocuklara en kısa zamanda verecekleri en büyük hediyenin yapımı süratle devam eden dünyanın en güzel parkı Ankapark olacağını müjdeledi. Gökçek, çocuklara çeşitli hediyeler vermeyi de ihmal etmedi.

Şarkılarla çınlattılar
"Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu", seslendirdiği şarkılarla adeta Ankara'yı çınlattı. Binlerce çocuğun bir arada şarkı söylediği korunun konseri, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'ndaydı. Çankaya Belediyesi'nin Dünya Şampiyonu Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur'un çocuk grubu gösterisiyle başlayan gece, Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) orkestrası eşliğinde "Bin Çocuk Korosu"nun verdiği konserle devam etti.

Mehteran ve davul şov
Keçiören'de, Melek Özen İlkokulu'nda düzenlenen törene Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Kaymakam Nusret Dirim de katıldı. Programda Özel Saygı Okulları Mehteran Takımı izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Anasınıfı öğrencilerinin sunduğu halkoyunu ve rot gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı. Programın sonunda sahneye çıkan Çocuk Ritim Grubu'nun davul şovu ise vatandaşların bayram coşkusunu doruk noktaya taşıdı.
BİZE ULAŞIN