Köy Park'ın adı 'Altın Köy' oldu

Altındağ Belediyesi'nin 100 yıl öncesinin köy hayatını canlandırdığı park projesi Köy Park için açılan isim yarışmasında 'Altın Köy' ismini öneren İbrahim Baykan birinci oldu

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 27.04.2014
Yüz yıl öncesinin köy hayatının canlandırıldığı "Köy Park" için Altındağ Belediyesi tarafından açılan isim yarışmasında Altın Köy ismini öneren 185 kişi arasından, yarışmaya Ankara'dan katılan Yrd. Doç. Dr. İbrahim Baykan birinci oldu. İkinci, "Bizim Köy" ismini öneren kişilerin arasından yine kura ile Oktay Altuntaş, üçüncü ise "Anadolu Köyü" ismini öneren Burcu Yeter Gül oldu.

3 bin TL para ödülü verildi
Köyde çalışacak köylüler ile birlikte köye isim arayışına giren açan Altındağ Belediyesi birinciyi belirledi. 700 kişinin başvuruda bulunduğu yarışmaya Altındağ'dan ve Türkiye'nin çeşitli illerinden katılımcılar büyük ilgi gösterdi. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini Altındağ Belediyesi'ne gelerek aldı. Birinci ve ikincinin ödüllerini Belediye Başkanı Veysel Tiryaki verirken, birinciye 3 bin TL para ödülü, ikinciye laptop bilgisayar, üçüncüye ise tablet bilgisayar hediye edildi.
BİZE ULAŞIN