Şehrin ortasında virane stat

Kaderine terk edilen Cebeci İnönü Stadyumu'nun yerine ne yapılacağı sorusu uzun süredir Başkent'in gündemini meşgul ediyor

Ankara'nın ilk ve en büyük stadyumu olan Cebeci İnönü Stadyumu uzun süredir yıkılacağı günü bekliyor. Başkent'te ilk milli maçın oynandığı ve 80'li yıllarda Ankaragücü'nün maçlarına ev sahipliği yapan stadyum şehrin ortasında harabeyi andırıyor. Yıkım kararı alınan stadyumun yerine ne yapılacağı ise uzun süredir Başkent'in gündemini meşgul ediyor. Başkent futboluna yıllarca ev sahipliği yapan İnönü Stadyumu'nun durumu yürek sızlatıyor.

ÇATLAKLAR OLUŞTU
Bakımsızlık nedeniyle viraneyi andıran stadyum Ankara Demirspor maçlarına ev sahipliği yapıyor. 37 bin 500 kapasiteli stadyumun duvarlarındaki çatlaklar ve taşıyıcı kolonlarda meydana gelen tahribat dikkatlerden kaçmıyor. Oturma sıralarının birçoğu deforme olmuş veya kullanılamaz durumda bulunan stadyum ilk kazmanın vurulacağı günü bekliyor.

YERİNE NE YAPILACAK
Kara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve TOKİ arasında imzalanan bir protokolle karının yüzde 93'lük kısmı il müdürlüğüne bırakılacak şekilde TOKİ'ye devredilen stadyumun yerine ne yapılacağı ise merak uyandırıyor. 1967'de inşa edilen stadyum arazisinin plan değişikliğiyle konut ve ticaret alanına çevrilmesi semt sakinleri arasında bölgeye alışveriş merkezi ya da otopark yapılacağı dedikodularına neden oluyor.
BİZE ULAŞIN