Milli günler Başkent hayatını renklendirdi

Başkent'te Tayland ve Hollanda milli günleri art arda düzenlendi. Tayland Milli Günü Swiss Otel'de gerçekleştirilirken Hollandalılar CerModern'i tercih etti

Tayland Büyükelçiliği tarafından Ankara'da verilen resepsiyonda yöresel yemekler ve danslar eşliğinde Tayland kültürünün tanıtımı yapıldı. Tayland'ın Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat'ın ev sahipliğinde Swiss Otel'de düzenlenen resepsiyona diplomatik misyon temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyonun açılışında konuşan Tayland'ın Ankara Büyükelçisi Charungvat, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdikleri bu organizasyonla Tayland'ın kültürünü ve yöresel yemeklerini tanıtmak istediklerini söyledi.

YÖRESEL YEMEKLERİ TANITTILAR

Büyükelçi, Türkiye'de yöresel yemeklerinin tanıtımını yapmak istediklerini, büyük ilgi beklediklerini ve bir hafta boyunca devam edecek olan bu etkinliğe herkesi davet ettiklerini ifade etti. Tayland Büyükelçiliği'nce hazırlanan keten çantaların davetlilere hediye edileceğini söyleyen Charungvat, çantaların özellikle alışverişlerde kullanılmasını ümit ettiklerini belirtti. Resepsiyonda, Tayland kültürünün tanıtımı amacıyla yöresel yemekler ikram edilirken Tayland'ın yöresel kıyafetlerini giyen dansçılar hünerlerini sergiledi.

FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

CerModern'deki Hollanda Milli Günü resepsiyonunda da renkli görüntüler vardı. Hollanda'nın Milli Günü olan "Kral Günü" resepsiyonla kutlandı. Hollanda Büyükelçisi Ronald Keller'in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona diplomatik misyon temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Büyükelçi Keller, Hollanda kralının doğum günü ile fotoğraf sergisinin açılışını yaptıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN