Hastane yolu çile dolu

Başkent'in en büyük 4 hastanesinin bulunduğu Samanpazarı Kavşağı'ndaki yoğun araç trafiği ambulanslara çile oldu

Hastane yolu çile dolu
Ankara'nın en önemli dört hastanesinin bulunduğu Talat Paşa Bulvarı ve Adnan Saygun Caddesi'nde yaşanan trafik çilesi her gün hastanelere yüzlerce hasta taşıyan ambulanslara zor anlar yaşatıyor. Samanpazarı Kavşağı, Ankara'nın en büyük dört hastanesini birbirine bağlıyor. Özellikle kentin dört bir yanından gelen birçok minibüsün güzergahı olan bu iki caddede oluşan yoğun trafik nedeniyle Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi ve Yüksek İhtisas Hastanesi'ne hasta yetiştirmeye çalışan sağlık ekipleri zor anlar yaşıyor.

SORUN HAFİFLETİLMELİ

Ambulansların araç trafiğinin ortasında saniyelerle yarışırken hastaların mağdur edildiğini ifade eden yetkililer sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor. Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, "Burada oluşan trafik nedeniyle hastalar ciddi bir şekilde mağdur oluyor. Bu sorunun çözümü veya hafifletilmesi bizim en büyük beklentimiz" dedi.

MAĞDURİYET YAŞIYORUZ

Nurullah Zengin, trafikten sorumlu yetkililer ile ambulansların yaşadığı sorunlar hakkında görüşme yaptıklarını anlatarak, "Bu zor çözülecek bir sorun gibi duruyor. Ancak trafik polislerinin hassas çalışmaları ile hafifletilebilir. Hastaların yanı sıra hastane personeli olarak biz de bu sorundan dolayı mağduriyet yaşıyoruz" dedi.

METRO KULLANILMALI
Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ayşe Küçükdeveci ise şehrin farklı bölgelerinden gelen dolmuş hatları nedeniyle Talat Paşa Bulvarı ve Adnan Saygun Caddesi'ni birbirine bağlayan Samanpazarı Kavşağı'nda yoğun trafik oluştuğunu doğrulayarak, "Özellikle sabah ve akşam saatlerinde iyice yoğunlaşan trafik nedeniyle hastaneye erişmeye çalışan ambulanslar olumsuz olarak etkileniyor. Hastanelere gelecek vatandaşların önceliği metro olmalı. Metroyu daha etkin kullanmaları durumunda dolmuş trafiği bir miktar azaltılabilir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN