Elmadağ'a yılbaşı akını

Elmadağ'a yılbaşı akını

Elmadağ Kayak Merkezi, 4 günlük yılbaşı tatilini fırsat bilen Ankaralıların akınına uğradı

  • Ankara Başkent
  • Cumartesi 04.01.2015
Ankara'nın merkezine beklenen kar yağmazken, 4 günlük yılbaşını tatilini fırsat bilen Başkentliler, Elmadağ Kayak Merkezi'ne akın etti. Vatandaşlar araçlarını park edecek yer bulmakta zorlanırken, çok sayıda kişi tesislerin bulunduğu bölgeye uzun bir yürüyüşün ardından ulaşabildi. Kayak merkezine aileleriyle gelen Ankaralılar, kayak kiralayarak dağın zirvesine çıktı. Bazı vatandaşlar ise kartopu oynayarak karın keyfini çıkardı. Kar üzerinde oynayan köpek yavruları vatandaşların ilgi odağı oldu. Yılbaşı tatilini çocukları ile geçirmek isteyen aileler, birlikte kayarak ve kartopu oynayarak eğlenceye dahil oldu. Karı görmesi için çocuklarını getiren bir Başkentli, "Kar bize gelmedi biz ona geldik. Bekliyoruz ama geleceği yok herhalde. Yazın çok tercih ettiğimiz bir yer değil ama kar yağdığı dönemlerde gelmeye çalışıyoruz. Kar, istenilen seviyede değil. Bu kadarı bile bizi tatmin etti" dedi.

Doyasıya kar keyfini yaşadılar

Oğlunu Elmadağ'a getiren bir baba ilk defa çocuğunun kar ile tanıştığını ifade ederek, "Birkaç günlük tatilde çocuklarımız kar görsün diye Elmadağ'a geldik ama yeterli seviyede değil. Türkiye'nin her yerinde kar var ama Ankara'da yok. Her yerde yol kapanma haberleri geliyor. Elmadağ'da da yeterli değil ama çocuklarımız burada birkaç saat eğleniyor. Karla tanışmış oluyorlar. Benim oğlum ilk defa kar görüyor. Ona da ilginç geldi" diye konuştu. Elmadağ'da karın olmayacağını düşündüklerini söyleyen bir anne de "Çocuklar kar keyfini yaşayamadı, burada dolasıya yaşasınlar dedik" şeklinde konuştu.

Milletvekilinden kar 'selfie'si

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Ankara'ya giderken Yeniçağ'da gördüğü doğa harikası kar manzarasını görünce selfie yaparak takipçileri ile paylaştı. Dorukhan geçidinde aracını durduran AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç sosyal paylaşım hesaplarında, "Az sonra Bartın-Yeniçağa yolunda çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşacağım" dedi. Milletvekili Tunç'un kar manzarasında selfie yaptığı anlarda basın danışmanı fotoğraf makinesi çekim yapınca ortaya ilginç fotoğraf kareleri çıktı. Milletvekili Yılmaz Tunç'un sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı kar manzaralı selfie fotoğrafları kısa sürede büyük beğeni toplandı.
BİZE ULAŞIN